Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Totálny lazaret v MFK - tréner verí, že hráči budú fit

Sportnet|Publikované 29. sep 2006 o 00:00

Košice - Neskutočný lazaret majú v týchto dňoch v MFK Košice. Jednoznačne najvyťaženejšími osobami v klube sú lekári. Stretnutie so Sencom v rámci

13. kola Corgoň lige už klope na dvere (sobota o 20.00 hod.), no tréneri mali ešte včera hlavu v smútku.

"K dlhodobo zraneným Jozefovi Majorošovi a Pavlovi Piatkovi pribudol Tomáš Boháčik, ktorý mal už pred tým zdravotné problémy. Začal však trénovať a zranenie sa mu opäť vrátilo. Má nakopnutú priehlavkovú kosť, ktorá mu opúcha. V utorok si na tréningu vytočil nohu Pavol Majerník a má problémy s členkom. V stredu netrénoval ani Rado Školník, ktorý si natiahol stehenný sval. Putnocký, ktorý mal zdravotné problémy s kolenom už síce trénuje naplno, ale ak by už mohol, tak najprv sa pôjde rozchytať do B-tímu, ktorý hrá v sobotu v Podbrezovej," vymenoval hráčsky lazaret tréner MFK Košice Jaroslav Galko. Na Senec bude teda k dispozícii brankárska dvojica totožná zo súboja v Petržalke - Pulen, Vojtaško. Jediným pozitívom je, že Miro Sovič už trénuje naplno. "Samozrejme, do zápasu ešte určite nebude fit, ale je to potešujúca informácia. Celý týždeň už naplno trénuje s mužstvom." Nebude teda na súpiske proti Sencu? "Môže sa stať, že už s nami pocestuje na predzápasové sústredenie, ktoré je tradične v Košickej Belej."

Košičania naposledy odohrali dve stretnutia na ihriskách súperov. Vyhrali 2:0 v Trenčíne a prehrali 0:3 v Bratislave s Artmediou. Týmto posledným výsledkom i hrou svojich fanúšikov veľmi nepotešili. "Nálada po poslednom zápase v Petržalke s Artmediou nebola ideálna, ale aj prehry patria k futbalu. Chlapci ju však zobrali športovo. Myslím si, že aj hodnotenie zápasu bolo normálne, aké si hráči zaslúžili. Atmosféra v tíme je dobrá, len ju narúšajú zranenia," vyjadril sa J. Galko a dodal: "Čaká nás dôležitý zápas. Verím, že sa naň dobre pripravíme a chlapci k nemu zodpovedne pristúpia."

Futbalisti MFK prehrali v prvom vzájomnom zápase v Senci vysoko 1:4 a tímu od Slnečných jazier teda majú čo vracať. "Určite. Dosiahli sme tam zahanbujúci výsledok. Po dobrom zápase doma s Artmediou sme tam pohoreli. Cestovali sme do Senca s tým, že dosiahneme dobrý výsledok, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Dostali sme vtedy lacné góly, naopak domáci päťkrát trafili bránu a strelili štyri góly. Verím, že toľko šťastia u nás nebudú mať a ani ich k toľkým strelám nepustíme. Jedine zodpovednou prácou na ihrisku môžeme pomýšľať o úspešnom výsledku. Každý bod v tejto súťaži je veľmi ťažko vybojovaný." Po prehre v Petržalke sa veľké zmeny v zostave Košíc nedajú očakávať. Už aj pre spomínané zranenia hráčov. "Veľký výber nie je. Navyše v Petržalke sme boli len šestnásti. Veľká zmena sa preto nedá očakávať. Možno dôjde k jednej, ale to ešte uvidíme, ako budú fit do soboty Pavol Majerník a Tomáš Boháčik. K dispozícií sú ďalší hráči, takže verím, že ak dostanú príležitosť, nesklamú. Do začiatku stretnutia je ešte dosť času, aby sa zranení hráči dali dokopy," vysvetlil J. Galko.

Súvisiace články