Streda, 21. apríla, 2021Meniny má Ervín

Torres odletel z tréningového centra Liverpoolu

SITA|31. jan 2011 o 16:22

Španielsky útočník Fernando Torres podľa správ z Britských ostrovov odletel v pondelok v helikoptére z tréningového centra anglického futbalového veľkoklubu FC Liverpool.

LIVERPOOL. Španielsky útočník Fernando Torres podľa správ z Britských ostrovov odletel v pondelok v helikoptére z tréningového centra anglického futbalového veľkoklubu FC Liverpool, čím prakticky potvrdil avizované informácie o jeho predčasnom konci na Anfield Road.

Čerstvý majster sveta má namierené do kádra liverpoolskeho rivala z Premier League FC Chelsea, ktorý za neho ponúka "The Reds" 50 miliónov libier. Liverpool však zatiaľ žiadnu dohodu s Londýnčanmi nepotvrdil. Pondelok 31. januára je posledným prestupovým dňom tejto zimy v Anglicku.

Torres má s FC Liverpool kontrakt do roku 2013, v drese 18-násobného ligového šampióna strelil v 142 zápasoch 81 gólov. V aktuálnom súťažnom ročníku sa on i celé mužstvo herne trápia, Torres dokonca už v decembri 2009 vyjadril svoju túžbu odísť z mesta The Beatles.

Napriek aktuálne nie príliš oslnivej forme patrí Španiel na svetovom prestupovom trhu k najžiadanejším útočníkom.

Po príchode Luisa Suáreza rozšíri rady FC Liverpool ďalší hráč - Andy Carroll. Vedenie FC Liverpool sa v pondelok dohodlo s konkurenčným Newcastlom United na prestupovej čiastke za tohto útočníka. Podľa informácie na oficiálnej internetovej stránke "The Reds" ide o rekordnú finančnú sumu v histórii Newcastlu. Transfer by mal byť podľa viacerých britských médií v hodnote 35 miliónov libier.

Carroll by mal ešte v pondelok pricestovať do mesta The Beatles, podrobiť sa lekárskym testom a dohodnúť sa s predstaviteľmi LFC na detailoch kontraktu. V Anglicku končí prestupové obdobie v pondelok presne o polnoci.

Dvadsaťdvaročný Carroll je odchovancom Newcastlu, za "straky" odohral v seniorskom tíme 80 zápasov, v ktorých strelil 31 gólov. Na svojom konte má už aj jedno stretnutie za A-mužstvo anglickej reprezentácie, hrával tiež v mládežníckych výberoch Albiónu.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články