Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Torpedo sa po Babničovi zaujíma o Gascoignea

TASR|24. jan 2003 o 13:26

Moskva 24. januára (TASR) - Po nemeckom St. Pauli, bulharskom Lokomotive a rumunskej Universitatei Craiova je ruský prvoligový futbalový tím Torpedo-ZIL ...

Moskva 24. januára (TASR) - Po nemeckom St. Pauli, bulharskom Lokomotive a rumunskej Universitatei Craiova je ruský prvoligový futbalový tím Torpedo-ZIL ďalším klubom, ktorý prejavil záujem o kontroverzného, bývalého kapitána anglickej futbalovej reprezentácie Paula Gascoigna. V tíme Torpeda nedávno absolvoval skúšku slovenský útočník v službách Sparty Praha Peter Babnič, vedenie klubu sa ho však rozhodlo neangažovať.

Ako uviedol generálny manažér tímu Jurik Belous, myšlienka angažovať tohto hráča zrela v klube už dávnejšie. "Včera sme poslali fax jeho agentovi a teraz čakáme na odpoveď," uviedol Belous, ktorého neznepokojuje súčasná fyzická nepripravenosť Gascoignea: "Sme ľudovým klubom. Máme profesionálneho trénera na kondičnú prípravu, predpíšeme mu diétu a ak bude chcieť Gazza pivo, tak dostane len nealkoholické."

Po tom, čo na jar minulého roka sa Gaiscoigne nepohodol s trénerom a odišiel z prvodivízneho klubu Burnsley, začal sa Gazza obzerať po inom klube. Za posledné štyri mesiace bol až na štyroch kontinentoch - Novom Zélande a nedávno na Malte a Číne. Súdiac podľa ohlasov, technicky je na tom ešte dobre, ale fyzická kondícia slabá. "Treba priznať, že Gascoigne nemá v súčasnosti dobrú formu," uviedol jeho agent Ian Elliott a dodal: "To ale nie je nič prekvapujúce, chýba mu zápasová prax. myslím si ale, že na jej nadobudnutie mu postačia dva-tri týždne," uviedol Elliott a na otázku, že počas návštevy v Číne mal jeho klient údajne "pod čapicou", odvetil: To nie je pravda, Paul nepil už polrok."

go mi

Súvisiace články