Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Toronto lídrom fiktívnej NHL

SITA|22. okt 2004 o 13:40

TORONTO 22. októbra (SITA) - Lídrom NHL je po odohratí úvodných zápasov Toronto, ktoré túži po zisku prvého Stanleyho pohára od roku 1967.

Maple Leafs síce vstúpili do novej sezóny šokujúcou domácou prehrou s Pittsburghom 1:2, keď jediný gól domácich zaznamenal kapitán Mats Sundin, v nasledujúcich stretnutiach však zdolali postupne Ottawu (3:2), zásluhou hetriku Briana Leetcha Pittsburgh (4:2) a New York Rangers (4:3) - dva góly vsietil Sundin. Po remíze s Phoenixom (1:1) nasledovali ďalšie dve víťazstvá nad Montrealom (3:2) a Bostonom (3:1). Bilancia Totonta je päť víťazstiev, remíza a prehra.

Samozrejme, nejde o reálne zápasy, ale o simuláciu populárnej počítačovej hry od EA Sports, ktorú si vyžiadala kanadská tlačová agentúra The Canadian Press. Tá bude až do ukončenia štrajku týždenne zverejňovať aktuálnu situáciu vo fiktívnej profilige.

Vynikajúci vstup do sezóny má aj neúspešný minulosezónny finalista Calgary Flames, keď je so štyri víťazstvami a dvoma prehrali lídrom Severozápadnej divízie. Bez víťazstva, iba s dvoma remízami z piatich stretnutí a deviatimi strelenými gólmi, je Edmonton. Prekvapivým lídrom Atlantickej divízie je New York Rangers (3-2-2). Na juhovýchode kraľuje ďalšie prekvapenie Florida Panthers (4-1-1). Lídrom Centrálnej divízie je St. Louis (3-1-1) a na severozápade vedie San Jose (4-1-0). Obhajca Stanleyho pohára Tampa Bay sa opäť prezentuje vynikajúcou defenzívou podporenou skvelým brankárom Nikolajom Chabibulinom. Hokejisti Tampy strelili v piatich zápasoch iba sedem gólov, ale ich bilancia je napriek tomu pozitívna (3-1-1). Anaheim prišiel pre zranenie na niekoľko mesiacov o Sandisa Ozolinša, ktorý by sa mal vrátiť na ľad v januári. Na ľad sa vrátil po treste Todd Bertuzzi, ktorý inkasoval proti Calgary vyšší trest. V šiestich stretnutiach však zaznamenal aj 4 góly a 5 asistencií.

Súvisiace články