Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Toronto doplnilo štvrťfinalistov - sumár, text, hlasy, termíny štvrťfinále

TASR|21. apr 2004 o 11:46

Toronto 21. apríla (TASR) - Hokejisti Toronta Maple Leafs vyhrali v rozhodujúcom siedmom zápase série 1. kola play off NHL nad Ottawou Senators 4:1 a ...

Toronto 21. apríla (TASR) - Hokejisti Toronta Maple Leafs vyhrali v rozhodujúcom siedmom zápase série 1. kola play off NHL nad Ottawou Senators 4:1 a skompletizovali štvrťfinálový program. Vyradili tak z bojov o Stanleyho pohár hviezdne slovenské trio Marián Hossa, Peter Bondra, Zdeno Chára a v ďalšej fáze sa stretnú s Philadelphiou.

Javorové listy rozhodli o svojom víťazstve už v prvej tretine, v ktorej dali tri góly a žiaden neinkasovali. Smutným mužom zápasu bol brankár Ottawy Patrick Lalime, ktorý pustil za svoj chrbát dva lacné góly a pred začiatkom druhej tretiny ho vystriedal český gólman Martin Prusek. Skóre stretnutia otvorili domáci hokejisti v 7. minúte. Krídelník Tie Domi vybojoval za súperovou bránkou puk a po ideálnej prihrávke zavŕšil jeho snahu z blízkosti bránkoviska Chad Kilger, pre ktorého to bol prvý gólový zápis v sérii. O necelú minútu a pol prekonal Lalima Joe Nieuwendyk strelou zápästím od mantinelu. Nie prudká, avšak presne cieľená strela si našla cestu do siete ponad Lalimov pravý betón. V závere prvej tretiny sa gólman Ottawy musel červenať ešte viac, keď ho z takmer nemožného uhla prestrelil opäť Nieuwendyk. "Boli to dva veľmi lacné góly," sebakriticky skonštatoval Lalime. "Odohral skvelú sériu, no náš brankár chytal trochu lepšie. Sme nesmierne šťastní, že sme postúpili," povedal hrdina zápasu Nieuwendyk. Iskierku nádeje pre senátorov vykresal v 22. sekunde druhej časti Václav Varaďa, ktorému asistovali Chára s Hossom. V 48. minúte však Prusek nezabránil štvrtému gólu Toronta z hokejky Bryana McCaba a javorové listy tak štvrtýkrát a opäť v 7. zápase vyradili Ottawu z play off.

Toronto dokázalo zvíťaziť v "bitke o Ontário" napriek absencii zraneného kapitána Matsa Sundina v posledných troch zápasoch. Ďalší kľúčový hráč Owen Nolan vynechal celú sériu pre zranenie kolena. Veľkú zásluhu na jeho postupe má brankár Ed Belfour, ktorý vychytal proti Ottawe tri shutouty.

Hossa s Chárom by mali podľa vyjadrení trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Františka Hossu čo najskôr posilniť jeho tím na MS v Česku. Po vybavení nutných záležitostí v klube a ohľadom cesty by mali byť k dispozícii už v prvom zápase B-skupiny v sobotu napoludnie proti Ukrajine. Účasť na šampionáte, zrejme trochu neskôr, v prípade ukončenia klubových povinností predbežne sľúbil aj hrdina zlatých MS 2002 Peter Bondra. Pre veterána zámorských ľadov má predčasný odchod Ottawy z play off trpkú príchuť. Bondra pred vyraďovacími bojmi prišiel do Kanady z Washingtonu, keď mu jeho dovtedy jediný klub NHL dal za vernosť a skvelé dlhoročné služby možnosť bojovať o prestížnu trofej. Slovenský kanonier v sérii proti Torontu nezaznamenal napriek 16 streleckým pokusom ani bod a v tabuľke pravdy má 4 mínusky.

TORONTO - OTTAWA 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 7. Kilger (Domi), 8. Nieuwendyk (Leetch, Ponikarovskij), 20. Nieuwendyk (McCabe, Antropov), 48. McCabe (Kilger, Reichel) - 21. Varaďa (CHÁRA, HOSSA). Strely na bránku: 26:37, brankári: Belfour - Lalime (21. Prusek), 19.646 divákov.

Toronto vyhralo sériu 4:3