Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Toronto chce od Švehlu jasnú odpoveď

TASR|4. júl 2003 o 15:51

Toronto 4. júla (TASR) - Tréner zámorského hokejového klubu Toronto Maple Leafs Pat Quinn verejne vyzval slovenského reprezentačného obrancu Róberta Švehlu, ...

Toronto 4. júla (TASR) - Tréner zámorského hokejového klubu Toronto Maple Leafs Pat Quinn verejne vyzval slovenského reprezentačného obrancu Róberta Švehlu, aby sa konečne jasne vyjadril, či definitívne skončil s kariérou.

Čerstvý asistent slovenského národného tímu sa totiž ústne viackrát vyjadril, že skončil s hokejom, ale podľa Quinna si ešte nesplnil oficiality v podobe podpisu dokumentov o ukončení pôsobenia v Toronte. "Podpíš novú zmluvu, alebo odíď," otvorene odkázal Švehlovi jeho bývalý kouč, nahnevaný zo súčasnej neriešiteľnej situácie. Klub totiž čaká na Švehlovu definitívu, pretože má po otvorení trhu s voľnými hráčmi záujem získať namiesto neho Glenna Wesleyho, alebo Bryana Marchmenta. Kým však nepozná odpoveď martinského rodáka, netrúfa si ponúknuť podobné zmluvné podmienky inému hráčovi.

V minulej sezóne mal Švehla v zmluve klauzulu, že milión dolárov z jeho príjmu putoval do pokladnice jeho materského klubu Dukly Trenčín. Toronto však o podobnú spolupácu už záujem nemá. "Dali sme mu kontrakt, ktorý bol vyšší ako jeho trhová hodnota. Spravili sme to v rámci dobrých vzťahov, ale už v tom nemienime pokračovať," dodal Quinn, ktorý sa po sezóne vzdal funkcie generálneho manažéra Maple Leafs a ostal len trénerom kanadského mužstva.

Súvisiace články