Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Török si už v sezóne nezahrá

Sportnet|16. feb 2004 o 00:00

Vo víkendovom 49. kole hokejovej ST extraligy sa po vyše ročnej prestávke zavinenej ťažkým zranením chrbtice vrátil do zostavy HK 36 Skalica útočník Michal Ružička a v tom istom kole sa na zoznam maródov s podobnou diagnózou dostal zvolenský krídelník ..


ŠTARTFOTO - JÁN SÚKUPVo víkendovom 49. kole hokejovej ST extraligy sa po vyše ročnej prestávke zavinenej ťažkým zranením chrbtice vrátil do zostavy HK 36 Skalica útočník Michal Ružička a v tom istom kole sa na zoznam maródov s podobnou diagnózou dostal zvolenský krídelník Jaroslav Török. V 52. minúte sobotňajšieho zápasu Slovan - Zvolen (2:4) ho za domácou bránkou zozadu narazil slovanista Juraj Halaj a zohnutý Török, ktorý sa v osudnej chvíli sústredil na spracovanie puku, vletel hlavou do mantinela. Zostal nehybne ležať na ľade. Na nosidlách ho odviezli do sanitky a potom na špeciálne vyšetrenia do bratislavskej Dérerovej nemocnice.

„Počítačová tomografia potvrdila zlomenie siedmeho stavca, našťastie, miecha zostala nepoškodená. Lekárske konzílium pod vedením doc. Jozefa Lohnerta odporučilo konzervatívny postup liečby, operácia nie je potrebná," informoval lekár Slovana MUDr. Vladimír Lupták, ktorý bol aj včera pri zranenom hokejistovi. Török má krčnú chrbticu zafixovanú v plastickom golieri, liečba sa odhaduje na 6 - 8 týždňov, potom ho čakajú kontrolné vyšetrenia. „Ide o podobné zranenie ako mal Skaličan Ružička, avšak menšieho charakteru. V každom prípade pre Jara sa táto sezóna už skončila," poznamenal MUDr. Lupták.

Török má plnú ohybnosť končatín a včera už v nemocnici na Kramároch urobil prvé kroky po zranení. Tridsaťtriročný pravý útočník začal túto sezónu v Žiline, ale po Vianociach sa vrátil do Zvolena, s ktorým v roku 2001 vybojoval extraligový titul. Postupne sa dostával do bývalej formy a tešil sa na play off. V krátkom čase je to pre mužstvo HKM v ofenzíve už ďalšia citeľná strata, v predchádzajúcom kole si v Skalici zranil nohu Richard Šechný.

Súvisiace články