Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Topoliho smoliarsky záver roka

Sportnet|Publikované 30. dec 2005 o 23:00

Košice Len s jediným maródom vstúpi hokejový klub HC Košice do Nového roka. Obranca Marek Topoli sa zranil ešte v prvej polovici decembra a do

zostavy extraligistu sa tak skoro nevráti. Roztrhané postranné väzy v kolene si totiž vyžadujú dlhšiu pauzu. Odchovanec Spišskej Novej Vsi, ktorý pôsobí v Košiciach už pár sezón je tak doma na Spiši, jeho sa posledné kolá netýkali.

"Ale na stretnutí s Popradom som bol. Ako divák," podotkol Marek. Náladu nemohol mať najlepšiu. Veď zranenie ho o miesto v zostave nepripravilo v sezóne po prvý raz. "Nie takto som si to predstavoval. Ledva som sa dostal z jedného zranenia, prišlo druhé. Mal som otras mozgu, potom chvíľu hral a teraz je v ťahu koleno," povzdychol si narážajúc na to, že rok 2005, najmä jeho záver, bol pre neho smoliarsky. "Predtým sa mi zranenia vyhýbali. To koleno ma štve. Predtým som s ním nikdy problémy nemal. A v nejednom prípade sa to už so športovcom ďalej ťahá."

V zraneniu prišiel deviateho decembra v stretnutí 34. kola v Skalici. Nedohral ani prvú tretinu. Stalo sa to v zápase, v ktorom kvôli maródke obrancov museli tréneri HC v obrane improvizovať. "Išiel som do súboja. Bol to okamih, neprirodzený pohyb, noha išla do opačnej strany a v kolene mi niečo ruplo. To podvrtnutie som cítil. Aj lekár na štadióne hneď konštatoval, že to budú zrejme natrhnuté vnútorné väzy."

Cesta zo Záhoria do Košíc je vždy najdlhšia. Pre Mareka bola dvakrát taká náročná. "Tú cestu som musel pretrpieť. Bola nekonečná. Koleno bolelo, injekciu som nedostal, lebo tabletku od bolesti. Do Košíc sme prišli nadránom. Ráno som bol u lekára a tam sa diagnóza potvrdila. Noha mám v ortéze. Vraj na šesť týždňov, potom sa uvidí. Bol som v opatere doktorov Kubašovského a Klímu. Operácia nutná nebola, pri natrhnutom väze sa dáva len ortzéza, malo by sa to zrásť."

Ľavú nohu má na čas vyradenú z prevádzky. Trochu má obavy, do akej miery sa na ňu bude môcť spoľahnúť v budúcnosti. "Uvidíme, či budem hrávať s ortzézou. Nosia ich viacerí spoluhráči a tvrdia, že už to nie je ako predtým. Dúfam, že u mňa to bude v pohode."

Na klubovej internetovej stránke je pri jeho mene uvedený termín očakávaného návratu polovica februára. Začiatkom marca sa pritom začína play off. "Verím, že sa do toho dostanem ešte predtým. Budú tam ešte posledné dve kolá základnej časti. Tie by som rád stihol. No ale zatiaľ je predčasné hovoriť, kedy sa vrátim. Veď koleno bude potrebné dať dokopy, svalstvo, ohybnosť. Hrať môžem, až keď bude pripravené na záťaž," uvedomuje si bek, ktorý v 32 zápasoch nazbieral strelil jeden gól a pri šiestich asistoval.

Malé plus

Zranenie je vždy nepríjemné. Aj hokejistu Mareka Topoliho na dlhší čas vyradilo z hry. Aspoň maličkým pozitívom laborovania s kolenom bolo, že sviatky si na rozdiel od spoluhráčov mohol vychutnať naplno, doma s najbližšími, že na prvý sviatok vianočný netrénoval. "Radšej by som bol fit, to je jasné. To zranenie má len jedno malé plus, že som doma s najbližšími, môžem sa venovať pätnásťmesačnému synovi. Tieto Vianoce už vnímal detskými očkami," tlmočil nám Marek zo Spišskej Novej Vsi, kde je aj s rodinou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.