Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Topoli už nemyslí na košickú minulosť, ale na nitriansku budúcnosť

Sportnet|Publikované 26. okt 2006 o 22:00

Košice Športovec si nemôže byť ničím istý. Pri tomto povolaní zvlášť platí, že raz si tu a raz zase tam. Presvedčil sa o tom aj obranca HC Košice

Marek Topoli. V poslednom kole hokejovej extraligy nastúpil v košickom drese proti Nitre a od stredy je už v nitrianskych službách. Kluby sa dohodli na trejde do konca tejto sezóny. Zatiaľ čo v Košiciach je na hosťovaní Rudolf Jendek, Marek Topoli dohrá aktuálny ročník pod Zoborom. Dvadsaťosemročný odchovanec Spišskej Novej Vsi bol už včera na tréningu s novými spoluhráčmi. Pritom v stredu ešte trénoval s Košičanmi.

"Ráno som prišiel na tréning a tam som sa dozvedel, že ma vymenili do Nitry. Po tréningu som si balil veci, z Košíc sa mohol sťahovať, pobral si všetky veci z hotela," popisoval Topoli sled udalostí. Bol odchod nečakaný? Tušil, že by sa ho mohla týkať výmena? Lebo vedenie avizovalo, že po výmene so Žilinou môžu prísť aj ďalšie.

"Trejdy sú štandardou súčasťou hokejového kolotoča. A vy musíte vždy rátať aj s tým, že sa vás dotknú. Dokonca som mal taký ciťák, že aj mňa by sa mohol týkať. Neviem prečo, ale mal."

Ktovie, možno svoje urobila výkonnosť. Lebo trebárs aj v poslednom súboji s Nitrou ho tréner zo zostavy stiahol. Takže aj to mohol byť signál o nespokojnosti. "K tomu sa vyjadrovať nebudem," nemal sa Marek chuť baviť na túto tému. Keď sme mu pripomenuli slová prezidenta HC Košice Ľubomíra Vemeho, ktorý podotkol, že výmenou reaguje klub na nespokojnosť s výkonnosťou hráča, tak poznamenal. "Tak ak to povedal, asi to tak bude."

V tomto ročníku odohral v drese oceliarov jedenásť zápasov. Jedinú asistenciu zaznamenal v domácom stretnutí s Trenčínom. V kanadskom bodovaní boli na tom z bekov horšie už len Kall a Bodnár, tí však odohrali menej stretnutí. Ako teda hodnotí svoje výkony v modro bielom? "Boli také, aké boli výkony mužstva. Jedno s druhým súvisí," stručne odvetil.

Na otázku, či si myslí, že v košickej obrane bol najslabším článkom zareagoval takto: "Odchádzam do Nitry. Myslím na to čo bude, nie na to, čo bolo. To je už minulosť a ja ju považujem za uzavretú."

V Nitre už Mareka čakali, aby ho uviedli do nového. Včera už trénoval s mužstvom, ktorému momentálne patrí siedma pozícia. "Som v novom kolektíve. Chlapcov poznám len z videnia. No, ale zakrátko sa spoznáme. Veď život je aj o zmene. Aj keď som šiel do Karlových varov, tak som sa ocitol v neznámom," prehodil bek, ktorý strávil v českej extralige jednu sezónu.

Nitra ho získala na miesto Jendeka. Ten vraj nenaplnil očakávania klubu. Ako to bude u Topoliho? "Neviem, čo odomňa čakajú. Ešte sme sa o tom nerozprávali. Ale vynasnažím sa nesklamať. Verím, že mi zmena pomôže a že sa v Nitre presadím."

Dnes ho čaká premiéra a to hneď pred domácim publikom. Nitra hostí poslednú Skalicu, ktorá ťahá čiernu sériu a východniar pôsobiaci pod Zoborom nečaká nič iné len víťazstvo svojho nového tímu. Zaujímavý bude pre neho súboj s Košicami. A návrat do Steel Arény. "To si už budem priať výhru svojho tímu. Myslí, že v zápase s Košicami budem predsa len mať motiváciu navyše," dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.