Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Topoľčanci iba snívajú o malom zázraku, v Nových Zámkoch derby

TASR|4. apr 2006 o 13:01

Bratislava 4. apríla (TASR) Zápasmi na palubovkách horšie umiestených tímov odštartujú v stredu štvrťfinálové série play off extraligy hádzanárov. V Nových ...

Bratislava 4. apríla (TASR) Zápasmi na palubovkách horšie umiestených tímov odštartujú v stredu štvrťfinálové série play off extraligy hádzanárov. V Nových Zámkoch privíta domáci Štart rivala z ŠKP Bratislava a v Topoľčanoch sa HC THP pokúsi potrápiť favorita z 1. MHK Košice. Víťaz nadstavbovej časti Tatran Prešov i druhé družstvo tabuľky MŠK Považská Bystrica si zabezpečili priamy postup do semifinále a môžu sa pokojne pripravovať až na série, ktoré začínajú 22. apríla.

Jasného favorita má najmä konfrontácia tretích Košíc so šiestymi Topoľčanmi a nováčik v elitnej spoločnosti sa prívlastku outsidera ani nebráni. "Nemáme veľké oči, navyše my sme svoj plán splnili už postupom do najlepšej šestky," potvrdil tréner Dezider Jakubička a dodal: "V prvej desiatke najlepších strelcov súťaže máme síce trojnásobné zastúpenie, no máme úzky káder a chlapci, keď hrajú v stredu, tak musia hneď na druhý deň do práce. Aj v poslednom vzájomnom zápase v sobotu sme s Košičanmi držali krok v prvom polčase a dokonca sme aj o tri góly viedli, no v druhom polčase nám došli sily. Aj 1. MHK má mladý kolektív, ale kvalitnejší káder a sú silnejší najmä na brankárskom poste. Veď Olejár rozhodol aj posledný duel. Ak nám však bude všetko vychádzať a pridá sa aj kúsok šťastia, mohol by sa podariť malý zázrak." Topoľčany v základnej časti i v nadstavbe neuspeli ani v jedinom dueli s 1. MHK, no na ich palubovke napríklad úplne nečakane zakopol majstrovský Prešov. "Chceme postúpiť a odohrať čo najmenej zápasov. Topoľčany hrajú nepríjemnú hádzanú, súpera sa snažia uspávať a potom využiť ich najsilnejšiu zbraň hru krídel," avizoval šéf košickej lavičky Gabriel Schmiedt.

Omnoho vyrovnanejšia séria sa čaká od sokov, ktorí sa vlani v piatich zápasoch bili o bronzovú priečku. Úspešnejší boli Novozámočania, keď rozhodli v poslednom dueli na domácej palubovke. Výhodu domáceho prostredia má však tentoraz ŠKP. "Nehovorím, že sa tešíme, lebo spôsob hry Nových Zámkov je skutočne veľmi nepríjemný. Hrajú veľmi tvrdú hádzanú, ktorá je aj poriadne emotívna, takže budú to ozajstné derby zápasy. Asi ani jeden zápas nebude príliš pekný, no dúfam, že to víťazstvo vydrieme," zdôveril sa tréner policajtov Ján Hianik a dodal: "Netrúfam si to dať do percent, ale na základe toho, že sme doma v tejto sezóne s nimi neprehrali, verím, že využijeme výhodu domáceho prostredia." Jeho náprotivok a reprezentačný kouč Peter Hatalčík je naopak presvedčený, že jeho tím prelomí pravidlo domácich "hradieb", ktoré v tejto sezóne zatiaľ obaja súperi stopercentne napĺňajú. "Je to 50 na 50, musíme však uspieť na pôde súpera. Máme len úzky káder a všetko bude závisieť aj od zdravotného stavu, ktorý sa podpísal aj pod náš posledný výkon v Prešove. Sériu s ŠKP nevnímam nijako špeciálne, len náhoda nás stále dáva dokopy. My však bojujeme na doraz s každým súperom a zastávam myšlienku, že hádzaná nie sú šachy, ale bojovný šport, takže aj emócie patria ku každému zápasu," presviedčal Hatalčík.

Výkony všetkých štyroch súperov budú pozorne sledovať kormidelníci vedúceho oddychujúceho dua. "Nikdy som nad tým nerozmýšľal a nešpekuloval, že kto by bol najlepším protivníkom. Vždy idem od zápasu k zápasu a postupne sa budeme s nejakým súperom stretávať. Stačí sa pozrieť na vývoj play off v hokeji a my sa ako favorit nechceme ocitnúť v podobnej situácii. Využijeme trojtýždňovú pauzu na to, aby sme sa dali fyzicky i psychicky dohromady, odohráme nejaké prípravné duely a počkáme si na semifinálového súpera, nech už je to ktokoľvek," vyhlásil tréner obhajcov titulu z Prešova. Martin Lipták z Považskej Bystrice sa pripravuje už na konkrétneho súpera. "Predpokladám, že dostaneme Košičanov. Pripravovať sa budeme zápasom so slovenskou reprezentáciou a dvoma duelmi s českou Karvinou, pričom v druhom chceme modelovať košickú hru. Navyše potrebujeme doliečiť päť menších zranení," informoval Lipták.

Štvrťfinále play off (na 2 víťazné zápasy):

MHK Košice (3.) THP HC Topoľčany (6.)

Vzájomné zápasy v sezóne 2005/06: 4 0 0 - 28:25 (vonku), 32:27 (doma), 28:26 (d), 31:24 (v)

ŠKP Bratislava (4.) TJ Štart Nové Zámky (5.)

Vzájomné zápasy v sezóne 2005/06: 2 0 2 - 29:28 (d), 27:28 (v), 28:26 (d), 36:39 (v)

Termíny: 5. apríla na palubovkách horšie umiestených tímov, 8. a prípadne aj 9. apríla na palubovkách lepšie umiestených tímov

Tatran Prešov (1.) a MŠK Považská Bystrica (2.) s priamym postupom do semifinále

Súvisiace články