Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Topoľany - Žakarovce 4:0 (2:0)

Sportnet|Publikované 24. sep 2006 o 22:00

Topoľany - Domáci po dvoch prehrách vonku potrebovali bodovať, preto začali stretnutie náporom, z ktorého vyťažili prvý gól v 17. min., keď na

centrovanú loptu Marjova si nabehol Surmin a hlavou otvoril skóre. Domáci pokračovali vo svojom tlaku a v 28. min. po dobýjaní brány pridali z ľavej strany druhý gól, ktorého autorom bol Barbarič. Tlak domácich pokračoval celý prvý polčas, lenže skóre sa nemenilo ani pri šanciach Csomosa a Firdu. Hostia za celý prvý polčas ohrozili domáceho brankára iba trikrát, aj to po strelách z priamych kopov. Druhý polčas začali hostia už lepšie, hru vyrovnali a snažili sa dosiahnuť kontaktný gól. Blízko k nemu mal v 59. min. kanonier Belej, ktorý zoči-voči brankárovi Komendovi neuspel a vzápätí po dorážke Tótha sa opäť domáci brankár vyznamenal, keď jeho strelu vyrazil. Potvrdilo sa, že nedáš - dostaneš a o 3 minúty na to po peknej akcii z pravej strany domáci Kiš zvýšil na 3:0. Po tomto góle hostia rezignovali a zápas sa dohrával pod taktovkou domáceho mužstva, ktoré v 74. min. hlavičkou Firdu zvýšilo vedenie na 4:0. Ďalšie šance Surmina i Barbariča ostali nevyužité a tak sa zápas skončil vysokým víťazstvom domácich, ktoré si za predvedený výkon zaslúžili. Hostia svojím výkonom sklamali.

Góly: 17. Surmin, 28. Barbarič, 62. Kiš, 74. Firda. ŽK: Tóth (Žakarovce). Pred 100 divákmi rozhodoval Dolhý. TOPOĽANY: Komenda - Suslo, Barbarič, Firda, Rebej, Kutný (70. Horňák), Bereš, Marjov, Surmin, Csomos (74. Kandala), Kiš (81. Strýčko). ŽAKAROVCE: Prusák - Schwarz, Švarc, Macejko, Garčar, Hrobko, Vilčko, Hudák, Kruželák, Tóth, Belej.