Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Topoľany sú opäť na futbalovej mape

Topoliansky futbal opäť ožíva. A-mužstvo začína od najnižšej súťaže. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 11. júl 2012 o 00:00

Po ročnej pauze sa klub z mestskej časti Michaloviec vracia do futbalového kolotoča, hrávať bude III. triedu, trénovať Rudolf Feňuš.TOPOĽANY. Vlani v lete fúziou s michalovským MFK Zemplín zmizol z futbalovej mapy treťoligový klub FK Topoľany, ktorého miesto vtedy zaujala novovzniknutá rezerva Michaloviec.

Po roku topoliansky futbal opäť ožije, v novej sezóne totiž bude pod názvom AFK pôsobiť v najnižšej okresnej súťaži.

Znovuzrodený klub bude figurovať pod názvom AFK (Amatérsky futbalový klub) Topoľany. Na poste prezidenta už nebude pôsobiť dlhoročný šéf klubu Jozef Horňák, ale Peter Majvitor, ktorý bol v minulosti tajomníkom.

„Naše seniorské mužstvo začína od najnižšej súťaže, v nasledujúcom ročníku bude teda hrávať III. triedu ObFZ Michalovce,“ prezradil prezident AFK a doplnil, že dorastenecký tím bude aj naďalej pôsobiť vo IV. lige zemplínskej (vlani v nej hrávalo pod názvom Michalovce C).

Trénerom Rudolf Feňuš

Mužstvo by už v najbližších dňoch malo začať s letnou prípravou, ktorú povedie kormidelník Rudolf Feňuš.

„V novej sezóne bude viesť mužský tím, ktorý by mal byť zložený z našich bývalých dorastencov. Tí boli v uplynulých sezónach roztrúsení na hosťovaniach v okolitých kluboch. Spomeniem napríklad Jakuba Benčeka, Miroslava Žežulku či Matúša Tabaku,“ uviedol P. Majvitor, podľa ktorého nie je do mužstva vylúčený príchod nejakého skúseného hráča.

Topoľančania spoznali pred niekoľkými dňami aj súpera, s ktorým odštartujú súťažný ročník. V prvom kole III.B triedy v nedeľu 19. augusta nastúpia na ihrisku Ruskej. Okrem AFK a Ruskej v súťaži budú pôsobiť ešte Beša, Ložín a Malčice B.

Prvý domáci duel odohrajú zverenci Rudolfa Feňuša v nedeľu 26. augusta proti TJ Družstevník Ložín. Systém súťaže je štvorkolový (dvakrát doma - dvakrát vonku), spolu odohrajú tímy 16 stretnutí.

V rozlúčke víťazstvo

Posledný zápas pred fúziou s Michalovcami odohrali Topoľany presne 19. júna 2011, keď v poslednom kole III. ligy, v ktorej pôsobili päť sezón, zdolali doma Stropkov 3:0 (góly Š. Horňák, Petro, Bátovský). Týmto sa definitívne v súťaži zachránili, ale v nasledujúcom ročníku si v nej už nezahrali.

Zostava FK proti Stropkovu: Komenda - Surmin, Kopka, Petro, M. Horňák - Tabaka (60. Bátovský), Tkáč, M. Liška, Praščák - Š. Horňák, Kopáč (86. Žežulka). Najbližší majstrovský súboj teda mužstvo odohrá na deň presne po 14 mesiacoch.

Súvisiace články