Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Topoľany sa v treťoligovej súťaži nestratili

Sportnet|Publikované 24. nov 2006 o 00:00

Michalovce Tréner treťoligových topolianskych futbalistov Martin Melník je spokojný s jesenným účinkovaním svojich zverencov. "Ak by mi niekto pred

sezónou povedal, že po prvej časti súťaže budeme na jedenástom mieste, a že získame devätnásť bodov, bral by som to všetkými desiatimi. Je pravdou, že všetky body sme získali v takzvanom domácom prostredí. Pre rekonštrukciu nášho ihriska sme totiž takmer všetky domáce duely odohrali v Strážskom. Napriek tomu si chlapci verili, nechýbalo im sebavedomie, pričom sme inkasovali len dva góly. To hovorí za všetko. Teší ma, že sme zdolali aj kvalitné mužstvá Bardejova, Sabinova či Barce. Výhodou bolo, že doma sme väčšinou mali do činenia s výkonnostne prijateľnými mančaftmi. Veľmi ma mrzí prehra v stretnutí proti Nižnej Myšli. Hráči si po niekoľkých vydarených zápasoch mysleli, že už sú veľkí futbalisti. Zaoberali sa tým, že o koľko gólov vyhráme," rozrečnil sa na úvod.

Po studenej sprche v podobe porážky 0:1 sa vrátili na zem. M. Melníka však trápi, že tri body stratili s celkom, ktorý je ich susedom v tabuľke. Je si vedomý, že jeho tím mal najväčšie šance na víťazstvá práve s takouto skupinou súperov. Domnieva sa, že aj v remízovom dueli s Brekovom mohli Topoľany zvíťaziť, no pribrzdili ich aj nepresné verdikty rozhodcu. Ten im neodpískal dva jasné pokutové kopy. "Úvodné zápasy na trávnikoch súperov pre nás dopadli katastrofálne. V súbojoch so Sabinovom, Prešovom B a Spišským Podhradím sme celkove dostali 17 gólov. Zverenci sa ešte len zoznamovali s treťou ligou, ktorá je oveľa náročnejšia ako štvrtá. Navyše, šarišské kolektívy sú ašpirantmi na postup do vyššej súťaže. Každú našu chybu okamžite potrestali. Potom sme sa zlepšili a náš brankár dostal vo zvyšných piatich stretnutiach dvanásť gólov. Lepšie výsledky sme mohli dosiahnuť v Giraltovciach, na pôde Vysokých Tatier, ale hlavne vo Veľkom Šariši, kde sme dokonca viedli," pokračoval v hodnotení.

V jarnej časti sa karta obráti. Topoliansky kolektív doma privíta herne najlepších účastníkov Prešov, Poprad či Vysoké Tatry. "Bude to dosť náročné, ale faktom je, že moji zverenci sa už adaptovali v najvyššej regionálnej súťaži. To bude ich devízou. Dúfam, že sa vedeniu podarí predĺžiť hosťovania michalovských futbalistov Strička a Kiša. Verím, že do kádra pribudne skúsený Marcel Nemčík, ktorý má záujem o pôsobenie v našom mužstve. Jeho príchod bude závisieť od dohody s funkcionármi Medzilaboriec. Myslím si, že účinkovanie v tretej lige by mu rozhodne prospelo. Nejaké zvučné mená neprichádzajú do úvahy, keďže sú finančne náročné. Našim cieľom je obsadenie jednej z priečok v strede tabuľky," uzavrel 42-ročný lodivod.

Súvisiace články