Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Topoľany sa po víťazstve v derby dostali na prvé miesto

Sportnet|Publikované 19. aug 2007 o 22:00

Topoľany Futbalisti Topolian sú spolu s nováčikmi zo Svidníka a Sobraniec najpríjemnejším prekvapením tohto ročníka tretej ligy. V doterajších

štyroch kolách trikrát remizovali, raz remizovali, dostali iba jeden gól vo Veľkom Šariši, tri razy za sebou vyhrali a zároveň neinkasovali. Vo včerajšom zemplínskom derby navyše zvíťazili nad Kráľovským Chlmcom a keďže súperi z čela zaostali, dostali sa prekvapujúco na čelo tretej ligy! "To je síce pekné, ale včerajší zápas s Kráľovským Chlmcom nám ukázal, ako nemáme hrať. Začali sme síce dobre, ale potom sme sa prispôsobili súperovi a prestali sme byť aktívni. Mali sme síce loptu častejšie na kopačkách, vyhrali zaslúžene, ale toto bol náš najhorší výkon doposiaľ v tejto sezóne," sebakriticky poznamenal tréner Topolian Martin Melník, ktorý nezabudol vyzdvihnúť aj súpera z Kráľovského Chlmca. Ten síce nastúpil bez opôr Korfanta a Bertu, no neustále hrýzol a nebyť smoly v koncovke, mohol čerstvého lídra ešte viac potrápiť. "Hostia hrali snaživo, ale iba v rámci svojich možností. Sústredili sa hlavne na obranu, no nebezpeční boli aj vpredu. Zopárkrát sme mali aj šťastie, no našťastie sme neinkasovali. Teší ma to o to viac, pretože náš brankár Komenda nedostal gól už tretíkrát za sebou a aktuálne si drží už vyše 300-minútovú sériu bez inkasovaného gólu," doplnil Martin Melník, ktorého okrem výkonu gólmana potešil aj pokračujúci strelecký koncert stopéra Barbariča, ktorý vo štvrtom stretnutí vsietil už svoj tretí gól. Okrem toho napálil v závere aj do brvna, čo znamená, že bol najaktívnejším strelcom domácich. "Škoda len, že nás čochvíľa opustí. Školské povinnosti ho nútia odísť do Pezinka, kde bude hrať druhú ligu. Nahrádzať ho budeme ťažko, ale je nám jasné, že štúdium má v tomto prípade prednosť," konštatoval.

Topoľany teraz dvakrát za sebou čakajú tzv. anglické týždne. Už v stredu si v druhom kole regionálnej časti Slovenského pohára zmerajú doma sily so Sobrancami, potom cestujú na pôdu Lokomotívy Košice a následne opäť v stredu privítajú Bardejov. "Máme dostatočne široký káder, takže v tom nevidím problém. Rozbehli sme sa dobre a verím, že v načatom budeme pokračovať, aj keď súhlasím, že nás budú čakať už náročnejší súperi. V mužstve však po sérii dobrých výsledkov vládne dobrá pohoda, takže máme všetky predpoklady na to, aby sme uspeli," dodal M. Melník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.