Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Top posila Levu Žerdev do Prahy nepriletel, opil sa a rozbil Bentley

Nikolaj Žerdev (vpravo) z Columbusu Blue Jackets v súboji o puk so Slovákom Ľubomírom Višňovským. (Autor: archív TASR/AP)
TASR|1. aug 2013 o 11:21

Rus nikde dlho nevydržal. Počas uplynulej sezóny ho Mytišči vymenilo do Kazane a naspäť ho už nechceli.

PRAHA. Najčerstvejšia posila českého účastníka KHL HC Lev Praha Nikolaj Žerdev mal byť v týchto dňoch už s mužstvom trénera Václava Sýkoru na prípravnom kempe vo Fínsku.

Útočník, ktorý podpísal s vedením ročnú zmluvu, však do Prahy nepriletel, údajne nemal v poriadku cestovné doklady.

Navyše v jednom z hotelov neďaleko Moskvy vyvolal škandál. Bývalý hokejista Atlantu Mytišči a Kazane podľa serveru lifenews.ru podpis zmluvy s HC Lev búrlivo oslávil.

V hoteli Barvicha Luxury Village neďaleko Moskvy sa opil a na izbu si pozval dámsku spoločnosť, ktorá sa hlučne bavila až do rána.

Na to sa sťažovali hoteloví hostia. Okrem toho rozbil aj svoj luxusný Bentley Continental GT, ktorý stojí stále vedľa hotela a nahnevaní susedia mu na ňom nechali niekoľko odkazov a urážky.

"Môžem potvrdiť, že Žerdev nepriletel, pretože nemal v poriadku cestovné dokumenty. Doraziť mal v pondelok večer a k mužstvu sa tak pripojí až vo Fínsku," cituje hokej.cz PR riaditeľa klubu Jana Rachotu.

Žerdeva, ktorý v zámorí odohral v dresoch Columbusu, New Yorku Rangers a Philadelphie celkovo 421 zápasov (115+146) sprevádza už dosť dlho zlá povesť. Aj preto nikde dlho nevydržal.

Počas uplynulej sezóny ho Mytišči vymenilo do Kazane, kde ale po sezóne skončil. Návrat do Mytišči sa nekonal, pretože tréner Svetlov to odmietol.

Súvisiace články