Pondelok, 17. mája, 2021Meniny má Gizela, Aneta

„Tony je odpísaný,“ myslí si Khabib Nurmagomedov

Adrián Mečiar|14. okt 2020 o 02:00

Šampión ľahkej váhy doslova odpísal svojho rivala Tonyho Fergusona. Zároveň pre neho ale má jeden návrh.

Šampión ľahkej váhy doslova odpísal svojho rivala Tonyho Fergusona. Zároveň pre neho ale má jeden návrh.

Všetko nasvedčuje tomu, že roky očakávaný duel medzi Khabibom Nurmagomedovom a Tonym Fergusonom je definitívne odsúdený na neúspech. Päť pokusov, všetkých päť padlo.

Po Fergusonovej prehre s Justinom Gaethjem sa zdá, že fanúšikovia stratili aj poslednú dávku nádeje. 

Samozrejme, Tony Ferguson vníma jeho šance odlišne. "El Cucuy" sa chce vydať na ďalšiu cestu za opaskom, no situáciu mu rozhodne neuľahčujú viaceré faktory. Vo februári oslávi 37. narodeniny a jednoduché to nemá ani pri hľadaní súpera.

Pritom nikto nevie, v akej forme sa dokáže Ferguson vrátiť. Prehra s Gaethjem bola veľmi tvrdá a Fergusona po zápase previezli rovno do nemocnice. Presne kvôli tomu má o Fergusonovej budúcnosti pochybnosti tiež jeho zmienený rival Khabib Nurmagomedov. 

„Tony je odpísaný. Vráti sa do klietky, ale niekto ho znova porazí. Po takej bitke už nikdy nebudete ako predtým. Nikdy. Ani keď ste Tony Ferguson,“ uviedol Khabib pre ESPN.

Ešte v apríli Ferguson, tak ako je to pri ňom zvykom, prišiel s nezvyčajnou výzvou. Ferguson schudol do limitu ľahkej váhy napriek tomu, že sa turnaj UFC 249 nemohol konať v pôvodnom termíne. Dve chudnutia v priebehu niekoľkých týždňov rovnako mohli zohrávať istú rolu v tom, v akom stave vstupoval do duelu s Gaethjem.

Khabib to dodnes nechápe. „Bolo to hlúpe. Mám Tonyho Fergusona rád, no je to naozaj veľký hlupák, to si o ňom myslím. Stále o mne rozpráva, avšak prečo? Justin Gaethje ťa úplne zničil, tak prečo hovoríš o mne?“ pýta sa šampión ľahkej váhy.

Nurmagomedov má pre Fergusona ešte jedno odporúčanie. Khabibov tímový kolega Islam Makhachev po zranení Rafaela Dos Anjosa prišiel o svoj zápas, a tak má šampión návrh. „Tony je výborný zápasník, tak sa môže stretnúť s Islamom (Makhachevom, pozn. red.). Islam má šesť víťazstiev v rade, je skoro v Top 10, tak kde je problém? Ak Tony vyhrá, môže potom bojovať o titul. Podľa mňa však jeho čas uplynul,“ dodal Nurmagomedov na záver.

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články