Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Tony Blair sa hanbí za anglických chuligánov

SITA|16. jún 2004 o 15:27

LONDÝN 16. júna (SITA) - Britský premiér Tony Blair vyhlásil, že anglickí futbaloví chuligáni sú hanbou národa. Počas utorka a stredy pri výtržnostiach v dovolenkovom stredisku Algarve zatkla polícia ...

LONDÝN 16. júna (SITA) - Britský premiér Tony Blair vyhlásil, že anglickí futbaloví chuligáni sú hanbou národa. Počas utorka a stredy pri výtržnostiach v dovolenkovom stredisku Algarve zatkla polícia spolu 40 "rowdies" z ostrovov. "Najhoršie na tom je, že spomedzi našich fanúšikov na šampionáte v Portugalsku tvoria menšinu. Neverím, že sú skutočnými priaznivcami anglického futbalu. Škodia krajine a tým všetkým, ktorí si išli vychutnať šport," odpovedal Blair na otázku v parlamente. Premiér odsúdil aj chuligánov, ktorí vyčíňali v anglických mestách po nedeľňajšej prehre s Francúzskom. "Toto nebudeme tolerovať. Ak sa to stane opäť, polícia tvrdo zasiahne a zatknutí dostanú tvrdé tresty," dodal Blair.

V mestečku Albufeira, známom turistickom letovisku, sa do potýčiek s mužmi zákona zapojilo počas dvoch dní spolu 400 podnapitých "fanúšikov". Polícia nasadila okrem "kukláčov", policajtov na koňoch a poriadkovú službu so psami. Okrem Britov zatkla aj jedného Rusa, Portugalčana a Holanďana.

Súvisiace články