Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tomko verí, že Marcinko si v tejto sezóne zahrá

Dnes v Steel Aréne. Košičania Duklu zatiaľ zakaždým zdolali. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 24. feb 2014 o 23:00

Hokejová extraliga má dnes na programe 51. kolo. Košičania sa predstavia v Steel Aréne v súboji s Trenčínom.

Hokejová extraliga má dnes na programe 51. kolo. Košičania sa o 18. hodine predstavia v Steel Aréne v súboji s Trenčínom. S Duklou majú oceliari v tejto sezóne pozitívnu bilanciu, všetkých päť vzájomných zápasov vyhrali.

KOŠICE. Do konca základnej časti hokejovej extraligy ostávajú štyri kolá.

Oceliarom patrí prvá priečka, pred druhou Nitrou si udržujú osembodový náskok, takže Košičania sú veľmi blízko k tomu, aby do play-off vstupovali z najvýhodnejšej pozície.

S Trenčínom zverenci trénera Tomka v tomto ročníku iba vyhrávali. Päťkrát odchádzali oceliari z ľadu ako víťazi.

„Košice sú tím, proti ktorému sa všetci koncentrujú oveľa viac. Trénerovi netreba predostrieť špeciálnu motiváciu. Chceme nadviazať na úspešné výsledky s Duklou a vyhrať,“ hovorí kormidelník HC Anton Tomko.

Vicemajster má pred Nitrou osem bodov k dobru. Je už takmer víťazom základnej časti.

„V hre je dvanásť bodov, stále teda nemáme istotu prvého miesta. Čím skôr budeme mať prvé miesto na sto percent isté, tým lepšie. Aj záverečné kolá chceme odohrať naplno, aby sme sa čo najlepšie pripravili na play-off.“

Bez štyroch maródov

V zostave oceliarov si zmeny vynucujú akurát zranenia. „V tréningovom procese máme 21 hráčov. Ďalší sú maródi. Hrá ten, kto je zdravý. Dlhodobo nám chýba Pašek. Na olympiáde v Soči sa zranil Marcinko. K maródom pribudli aj Svatoš a Šeda,“ vraví Tomko, ktorý verí, že Tomáš Marcinko ešte v tejto sezóne tímu pomôže.

„Neviem, kedy nastúpi, či v úvode play-off, alebo neskôr. Každopádne rátame s tým, že Tomáš ešte hrať bude. Trénuje v posilňovni, koleno si šetrí a spoza mantinelu smutne sleduje naše tréningy. Iste by najradšej čo najskôr naskočil na ľad.“

V bránke so Staňom

V Banskej Bystrici, kde Košice naposledy vyhrali 6:2, chytal po dlhšom čase Alexandr Hylák.

Brankár Rastislav Staňa na zápas necestoval. V ten deň bol pri narodení syna Ryana. V brankárskej otázke však má Tomko jasno.

„Saša Hylák potvrdil, že je kvalitný brankár. Do play-off tak pôjdeme s dvojicou Staňa – Hylák a je tu ešte aj Riečický, ktorý nás tiež v sezóne podržal. Staňu sme angažovali preto, aby nám v závere sezóny pomohol. Bude jednotkou. Chýbal nám len v Bystrici, pokračuje však ďalej.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.