Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Tomko spokojný s koncovkou, mrzela obrana

Sľubné výkony. Brankár Tomáš Halász sa ukazuje v dobrom svetle. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 2. sep 2009 o 00:00

Do začiatku hokejovej extraligy ostávajú necelé dva týždne. Obhajca titulu má za sebou turnaj Cassovia Hockey Cup 2009 a pred sebou už len posledný prípravný zápas v piatok v Banskej Bystrici.KOŠICE. Na Cassovia Hockey Cupe 2009 obsadili hokejisti druhé miesto za bratislavským Slovanom, ktorému podľahli 2:6. Po vystúpení na domácom turnaji našiel tréner oceliarov Anton Tomko pozitíva aj negatíva.

"Spokojný som bol s koncovkou v stretnutiach s Trenčínom aj s Liptovským Mikulášom. Vytvorili sme si rad šancí, strelili góly a to ich mohlo byť aj viac, bolo tam viac akcií na jeden dotyk, ktoré sme nedotiahli do konca. Mrzí ma, naopak, naša hra v obrane. Chvíľami útočníci nepomáhali mladým obrancom a súper si potom vytváral gólové príležitosti," vrátil sa Tomko k turnaju v Steel Aréne, na ktorom Košičania zdolali Trenčín 5:2, Liptákov 7:3 a podľahli Slovanu 2:6.

Útok trpel

Belasí prešli turnajom bez zakopnutia. Pôsobili kompaktným dojmom, či už defenzíva, alebo prechod do útoku. Oceliari v tomto smere za súperom zaostali. Absencia piatich zranených obrancov bola citeľná. "Slovan mal v obrane skúsených hráčov, zatiaľ čo my chlapcov, ktorí skúsenosti len začínajú zbierať. Trpel tým aj náš útok, chýbala kolmá prihrávka dopredu, útočníkov stálo viac síl, že sa museli vracať do obrany. No ale nemôžeme čakať od mladých bekov, že budú hrať suverénne a bez chýb."

Rátajú s Kledrowtzom a Grmanom

Zranenia Homéra, Kledrowtza, Grmana, Gajdoša a D. Halásza prinútili trénerov HC improvizovať. V obrane si vypomohli Slimákom a M. Marinčinom z reprezentačnej dvadsiatky, v zadných radoch opäť zaskakovali útočníci Sýkora a Mertel. "Do začiatku extraligy by sa mala situácia zlepšiť. Rátame už s Kledrowtzom a Grmanom. Homér by to mohol skúsiť na tréningu s ortézou, ale on zrejme úvod sezóny nestihne. S generálnym manažérom Jurajom Bakošom stále hľadáme vhodnú posilu do obrany. Zvažujeme, azda sa nám podarí niekoho dotiahnuť," hovorí Tomko.

Šliape na pozíciu Hudáčeka

Brankárska jednotka Július Hudáček už dlhšie pauzuje kvôli problémom s kolenom. Devätnásťročný Tomáš Halász sa však chopil šance a z pozície trojky sa tlačí na miesto druhého brankára. "Keď dostal Tomáš šancu, podal stále dobrý výkon. Je na najlepšej ceste, aby sa stal dvojkou, aspoň v úvode sezóny. Pravda, musí na sebe pracovať, no predpoklady má. Odchytal šesť zápasov, pôsobil pokojným dojmom, aj keď nevravím, že to bolo bez chybičky. No má šancu šliapať po pozícii Jula Hudáčeka. Ten by mal dostať možnosť v poslednom prípravnom stretnutí v Banskej Bystrici."

Už len generálka v Bystrici

Dva týždne pred štartom extraligy začnú oceliari ladiť formu na úvodné kolo. Tréneri do programu zahrnuli už len generálku s Bystricou. "Po turnaji v Trenčíne sme videli, že hráči sú unavení, prejavilo sa to potom aj na výsledkoch v stretnutiach v Spišskej a s Mikulášom. Potrebný je aj čas na regeneráciu a tréning, po generálke v Bystrici budeme už len ladiť formu na extraligový domáci duel so Žilinou," dodal tréner Košíc.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články