Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tomko: Riečický si zastal svoje miesto

Zajtra šláger kola. V Steel Aréne proti sebe nastúpia vedúce Košice a druhá Nitra. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 10. jan 2014 o 23:00

Do Steel Arény zavíta v nedeľu Nitra. Duel oceliarov s corgoňmi sa začína netradične už o 16.30 hod.

Hokejová extraliga má zajtra na programe 39. kolo. Bude to šláger kola, narazia na seba aktuálny líder najvyššej súťaže a druhý tím extraligy. V doterajšom priebehu sa tieto tímy stretli štyrikrát. A zakaždým platilo: môj dom, môj hrad.

KOŠICE. V Steel Aréne sa zajtra stretnú tabuľkoví susedia. Vedúce Košice hostia druhú Nitru. Pôjde teda o šesťbodový zápas.

„Bude to pre nás stretnutie tejto šestiny extraligy. Tak ako sme sa sústredili na predchádzajúce duely, tak venujeme pozornosť aj tomuto ťaháku kola. Bude to určite divácky zaujímavé meranie síl,“ presvedčený je tréner HC Košice Anton Tomko.

V Nitre dvakrát prehrali

Oceliari v tejto sezóne Nitru na svojom ľade dva razy zdolali, no pod Zoborom prehrali 2:3 a 0:4.

„Dvakrát sme z Nitry odišli bez bodov a aj to by malo našich chlapcov motivovať. Pevne verím, ze podáme taký výkon, aký nám prinesie úspech. Hráme doma, nechceme sklamať divákov. Veľa bude závisieť aj od zdravotného stavu hráčov. Lebo viacerí boli zranení. Pašek je mimo dlhodobo. Bicek mal problémy s chrbtom, v utorok sa v Poprade zranil Spilar, jeho štart je otázny.“

Pozícia brankárov je otvorená

V košickej bránke chytal od Hylákovho decembrového zranenia s Nitrou Riečický. A počínal si úspešne. Po pauze je však k dispozícii už aj Hylák, takže tréneri majú na výber.

„Saša Hylák ešte pociťoval malé bolesti, uvidíme, ako to s ním bude. To znamená, že pozícia brankárov je otvorená. Ak bude Hylák stopercentne v poriadku, tak budeme zvažovať, koho nasadiť. Riečický predtým dlho nechytal, ale odkedy dostal možnosť, tak podával veľmi dobré výkony. Zastal si svoje miesto a podržal nás. Je to dobrý signál smerom k budúcnosti. Máme aj dvojku, ktorá môže chytať kedykoľvek. Aj chlapci z mužstva Dominikovi dnes iste viac veria,“ podotkol Tomko.

Trénera nominácia Marcinka teší

Na olympiádu v Soči sa dostal jediný slovenský hokejista z našej extraligy. Útočník Tomáš Marcinko z HC Košice tak pôjde do Ruska na prestížny turnaj. Keďže sa však naša najvyššia súťaž bude hrať aj počas olympiády, Košiciam bude vo februári chýbať.

„Na jednej strane je nominácia Tomáša Marcinka je pre náš tím strata, na druhej strane sme veľmi radi, že práve hráč z nášho klubu sa dostal do Soči. V čase Marcinkovej neprítomnosti dostanú šancu iní hráči. Teší nás, že Tomáš sa dostal do nominácie. Je to v prvom rade jeho zásluha, má našu plnú podporu a jeho nominácia je do istej miery aj ocenením práce v našom klube,“ okomentoval Marcinkovu olympijskú nomináciu tréner HJC Košice Anton Tomko.

ttAutor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.