Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tomka mrzí desaťminútový výpadok so Slovanom

Sportnet|Publikované 18. aug 2008 o 22:00

Košičania na Bifrost Cupe štvrtí, tréner vidí pozitívaKošickí hokejisti obsadili na Bifrost Cupe v Bratislave štvrtú priečku. V zápase o tretie

Košičania na Bifrost Cupe štvrtí, tréner vidí pozitíva

Košickí hokejisti obsadili na Bifrost Cupe v Bratislave štvrtú priečku. V zápase o tretie miesto nestačili na bratislavský Slovan, podľahli mu 2:4. Víťazom turnaja sa stali Pardubice. Už dnes cestujú oceliari na ďalší prípravný duel, sily si zmerajú s Popradom.

KOŠICE. Pre hokejistov HC Košice to bola prvá turnajová previerka pred extraligovou sezónou a kvalifikačnom turnaji v Lige majstrov v Norimbergu. Na Bifrost Cupe najskôr podľahli Pardubiciam 1:2, potom zdolali Norimberg 3:1 a nakoniec sa museli skloniť pred extraligovým rivalom zo Slovana. Trénera oceliarov Antona Tomka sme sa po turnaji opýtali:

Pre vás bolo dôležité vidieť mužstvo v akcii dva dni po sebe, lebo aj v Norimbergu odohráte dve stretnutia v rozpätí takmer 24 hodín. Čo vám teda vystúpenie v Bratislave ukázalo?

"Za šesť dní sme odohrali štyri stretnutia. Z toho dve po sebe. Bola to modelovaná situácia na Nemecko. Prejavila sa aj únava a ke´d odchádza sila, hráčov je potrebné viac nabádať, aby do popredia vystúpili morálno-vôľové vlastnosti."

Ako je na tom tím po kondičnej stránke?

"Určite na tom nie sme zle. Proti Slovanu sme síce dostali tri góly za asi osem minút, ale potom sme súpera dokázali zatlačiť a nebyť niektorých čudných verdiktov rozhodcov, mohli sme aj vyrovnať. Slovan mal čo sa týka regenerácie síl deň k dobru, možno aj tento fakt urobil svoje."

Čomu pripisujete zlyhanie v druhej desaťminútovke prvej tretiny súboja s belasými?

"Úvodných desať minút bolo opatrných z oboch strán. Ale začali sme sa dostávať do šancí, nemysleli na zadné dvierka. To Slovan využil. Hráči cítili príležitosti, Slovan nás prečíslil. A v obrannej tretine sme mali málo síl, súperových hráčov pri prečíslení nepokryli."

Môžete predostrieť plusy a mínusy bratislavských vystúpení?

"Teší nás, že už s Pardubicami sme odohrali veľmi kvalitný zápas. Nebyť toho, že v deň stretnutia sa nám let z Košíc posunul a hráči sa tri hodiny potulovali po letisku, takže sme nemali ani rozkorčuľovanie, výsledok mohol byť iný. Lebo to mali vplyv na koncentráciu, pritom pohyb sme mali lepší ako súper. Ten využil naše dve vylúčenia na konci zápasu. Výborný duel sme odohrali s Hamburgom. Zvedaví sme boli ako sa vysporiadame so štýlom, ktorý nás čaká aj v Norimbergu. Hamburg má v celku 11 Kanaďanov, tí hrali tvrdo, ale rád konštatujem, že sme sa im v tvrdosti dokázali vyrovnať, nezľakli sme sa. A bol to jeden z najlepších zápasov na turnaji. Pozitívom je, že viac priestoru dostali hráči zo štvrtej a piatej päťky, ktorí bojujú o miesto v zostave. Chmelo sa javil veľmi dobre, zlepšil sa aj Gajdoš. Keďže sa hneď na začiatku proti Slovanu zranil Huna, šancu dostal junior Gmitter. Na rozdiel od Kopeckého a Tabačeka, Rataj síce hral, ale so zranením. No v súbojoch sa po konzultáciách radšej šetril. Negatívom je desať minút súboja so Slovanom. Tam chcel dať každý gól, hru sme otvorili. A tento zápas ukázal aj, že musíme popracovať na hre v obrannom pásme."