Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Tomicovci vypovedali v Madride, otec poprel udretie Droueta

Bernard Tomic. (Autor: SITA/AP)
SITA|23. júl 2013 o 18:01

Chcel ma udrieť, no neviem ako, spadol, vypovedal Tomic starší pred španielskym prokurátorom.

MADRID. Španielsky prokurátor vypočul otca a trénera austrálskeho tenistu Bernarda Tomica vo veci údajného napadnutia bývalého sparinga jeho syna Thomasa Droueta v máji v dejisku turnaja ATP World Tour Masters 1000 Mutua Madrid Open, kde utrpel zlomeninu nosa. Výsluch okrem Johna Tomica absolvoval aj jeho syn.

"To som nepovedal. Povedal som, že sa tam niečo odohralo, to je všetko, policajti nemali angličtinu na vysokej úrovni. Práve som si prevzal rezerváciu v hoteli, keď prišiel môj otec a povedal mi: 'On ma udrel'," odpovedal Tomic mladší. na otázku prokurátora, či pri prvom stretnutí s políciou po tomto incidente označil otca za útočníka.

"Chytil ma a pritiahol si ma k sebe. Chcel ma udrieť, no neviem ako, spadol. Boli tam nejakí ľudia a ja som povedal, že ma udrel. Potom som išiel do hotela, zbadal som Bernarda a hovoril som mu 'on ma udrel a neviem ako, spadol'. Nikdy som nepovedal, že som ho udrel, policajti mali slovník v telefóne, nevedeli dobre po anglicky. Neudrel som ho a nikdy som to ani nepovedal," uviedol na súde Tomic starší.

Súvisiace články