Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tombolový kráľ ťahal z osudia sám seba...

Sportnet|Publikované 18. dec 2006 o 23:00

Košice - V piatok večer sa košickí futbaliti MFK rozlúčili s týmto rokom záverečným posedením i slávnostnou večerou. Tá dopadla na jednotku. Aspoň

takto tvrdí vedenie klubu i samotní hráči.

"Nikto sa neopil, všetci boli spokojní," usmial sa prezident klubu Blažej Podolák, ktorý bez rozmýšľania vymenoval, pre koho bolo toto posedenie zvlášť vydarené: "Určite pre Romana Šimka i Janka Lesniaka. Tí sa v tombole najčastejšie striedali po ceny..."

"Ja?" - začudoval sa Roman Šimko, keď sme ho podpichli, že na večierku najviac zaryžoval a potom vzápätí dodal: "Ja som vyhral len štyri ceny... Janko Lesniak vyhral až päť." Ako ľavý obranca MFK priznal, na tombolové lístky v hodnote 50 Sk minul 1 500 Sk. A o čo bude priestor pod stromčekom u Šimkovcov bohatší? "Všetky ceny tam určite nebudú. Veľmi som sa potešil darčekovému košu. Tohto roku mi teda na Vianoce odpadá nákup rôznych slaných a sladkých drobností, ktoré každoročne chodím nakupovať. Ďalšími dvoma cenami boli pekná taška a sveter od nášho partnera, ktorý oblieka naše mužstvo. Najmä svetru som sa potešil. Určite bude pod stromčekom. Poslednou cenou bol výlet balónom pre tri osoby. Atraktívna cena, hoci už teraz mám trochu strach, ako to bude vyzerať z tej výšky..." Predpokladáme, že si so sebou zoberiete do balóna manželku, kto bude tretí v koši? "Tak to zatiaľ netuším. Uvidíme, kto s nami pôjde," poznamenal R. Šimko.

"A to kto na mňa hodil?" - neskrýval prekvapenie ani druhý oslovený Ján Lesniak. Keď sme mu odvetili, že dva nemenované zdroje, ktoré sme prezradili - Blažej Podolák a Roman Šimko - vyšiel s pravdou von. "Tak asi to tak bude. Vyhral som päť cien." Stredopoliar MFK mal teda mimoriadne úrodný večierok, veď po ceny chodil ako na hodiny klavíra. "Skôr to boli drobnosti - balíček energetických nápojov, váza, vitamínový kôš, stojan na CD a detská hra." V tombole bolo 55 cien a jedenástinu z nich si odniesol práve J. Lesniak. "Strávil som tam celú päťminútovku," zasmial sa Janko, ktorý mohol odísť z večierka ešte viac ovešaný, no to by mu na plece nemohlo sadnúť 'štístko' v podobe utajeného spoluhráča. "Už som dostal zákaz chodiť po ceny. Jeden spoluhráč sa postavil za mňa a povedal mi, že ak ešte jednu cenu vyhrám, tak mi ju rozkope," smial sa sa Janko. Aj z tejto príhody badať, že na večierku panovala výborná nálada a o humorné situácie nebola núdza. Mimochodom, meno 'dobroprajného' kolegu nám Janko nechcel prezradiť, no z dobre informovaných zdrojov sme sa dozvedeli, že dotyčný spoluhráč mal dôvod na to, aby mu robil 'osobku'. Vraj predošlé dva roky po sebe vyhral videokameru a tohto roku zasa dokopy päť cien... A to je už veľa aj na koňa...

Jeden z najskúsenejších hráčov MFK vydráždil do krajnosti všetkých hostí, keď ako výherca žreboval ďalšieho šťastlivca a vytiahol číslo, ktoré čisto náhodou patrilo jemu... "Po cenu však prišla manželka," neopúšťal humor J. Lesniaka. Vraj, aby sa toľko 'nenachodil'. Inak spolupráca Lesniak - Šimko je priam ukážková. Jeden rok vytiahne jeden druhého a na druhý je odveta v opačnom garde. "Sme služobne najstarší, tak máme nárok aj na viac cien," vysvetlil tombolovú žatvu tejto dvojice Janko Lesniak. Z peknej ceny - počítača - sa tešil aj Mário Bicák, videokameru a fotoaparát vyhral Tomáš Boháčik. Rybník v podobe hlavnej ceny však všetkým vypálila žena. Z LCD televízora sa tešila asistentka športového riaditeľa Jozefa Vukušiča Mária Rusnáková.

Ako už prezident B. Podolák avizoval, na hráčov čakali naozajstné hody. Hydinové jedlá a cestoviny, ktorých majú hráči počas roka viac než dosť, išli tentoraz bokom a prednosť dostali špeciality z diviny a zabíjačkové dobroty. Šéfovi klubu vyšiel do bodky aj typ na parketových levov, pretože Peter Bašista a Pavol Jurčo najviac zabodovali u 'rozhodcov'.

Ako sme už avizovali, tombolový výťažok išiel na dobročinné účely. "Na tombole sa vyzbieralo 33 000 korún. K týmto peniazom doložil klub 12 000 Sk. A celkovú sumu 45 000 Sk rozdelil na zhodne tri čiastky. Po 15 000 Sk putovalo na detskú onkológiu, nadácii pre hendikepované deti 'Usmej sa na mňa' a pre Fakultnú nemocnicu s poliklinikou na Triede SNP," konštatoval generálny manažér MFK Tibor Snak.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.