Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tomáš Tatar: Vrátime sa do Košíc!

Sportnet|Publikované 26. mar 2009 o 23:00

Zvolenskí hokejisti dnes musia, Košičania môžu. V semifinálovej sérii extraligy totiž oceliari vedú na zápasy 3:2 a na zvolenskom ľade budú mať

postupový mečbal. Ak domáci tím nechce sezónu ukončiť už dnes, musí zvíťaziť.

KOŠICE. Po prvých troch stretnutiach vedú Zvolenčania v sérii nad Košicami 2:1. Zlepšené výkony oceliarov však vývoj semifinálovej partie otočili. Zvolen v stredu v Steel Aréne prehral 1:3 a dnes bude mať nôž na krku. Cíti ho aj mladý útočník HKm Tomáš Tatar.

"Už nemáme na výber. Neexistuje možnosť opravy. Potrebujeme vyhrať, ale hráme doma, verím, že to zvládneme," nepripúšťa si Tomáš, že sezóna sa skončí už dnes. "Nevešiame hlavy. Stále sme v hre, tá situácia nie je neriešiteľná. Doma sa nám podarí uchmatnúť víťazstvo a vrátime sa do Košíc." Šiesty duel bude náporom na nervovú sústavu. "Je to tak. Práve preto sa treba dať dokopy."

Presilovky zjednodušiť

V prvej tretine, v 14. minúte ukázal Tatar svoje majstrovstvo, hoci gól z toho nebol. Z toho mladíka však aj v ťažkých zápasoch play-off srší sebavedomie. "Skákal mi puk. Keď som videl, že ma košický obranca križuje, zvrtol som sa, podarilo sa mi to."

Zvolenu vôbec nesvedčali presilovky. V niektorých ani poriadne neohrozil brankára Lipovského. "Teraz nám to tam vôbec nepadá. Hlavne to musíme zjednodušiť. Strieľať čo najčastejšie. Toto sa musí v šiestom stretnutí zmeniť."

Bitky sa nebojí

Guráž hráčovi, ktorý zaujal na majstrovstvách sveta dvadsaťročných, nechýba. So staršími hráčmi súpera sa púšťa do slovných výmen. Do súbojov vletí nebojácne. "Bitky sa nebojím. To určite nie. Keby sa do mňa pustil aj starší Košičan, zbiť by som sa nenechal."

Zvolenu nepriala šťastena v 24. minúte. Dve tutovky po sebe nepremenil a rýchla kontra znamenala zvýšenie náskoku Košíc. "Je to úder pre psychiku. Máme šancu, môžeme vyrovnať. Gól nedáme, namiesto toho dali domáci na 3:1. To je veľmi nepríjemné."

Divoká atmosféra

Tomáš má len osemnásť. V juniorskom veku zažíva play-off medzi seniormi. "Je to veľký rozdiel hrať za mužov a juniorov. Medzi juniormi je to ešte také detské," pousmial sa. Atmosféru vyraďovacích bojov nasáva plnými dúškami. Aj kulisu vo vypredanej Steel Aréne. Plné štadióny zažil na svetovom šampionáte v Kanade, dokáže teda porovnávať. "V zámorí fanúšikovia povzbudzujú iným štýlom ako u nás. Na kocke sa objaví zatlieskaj a oni tlieskajú. Riadia sa podľa pokynov. Tu je to také spontánne. V Košiciach skandujú všetci, je to také divoké. Tá atmosféra v Košiciach, ale aj u nás vo Zvolene, je určite v pohode."

TOMÁŠ TÓTH

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.