Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Tomáš Josl asistoval pri góle súpera

Tomáš Josl. Smoliarsky sa podpísal pod tretí gól domácich. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 3. aug 2009 o 00:00

Ľavý obranca 1. FC Tatran Prešov Tomáš Josl naskočil do rozbehnutého corgoňligového vlaku v treťom kole. Prešov už s ním v minulom kole hral s Dubnicou na vlastnom ihrisku bez gólov.PREŠOV. Tomáš Josl hral následne aj v zápase na súperovom ihrisku. Tatran zo štyroch doterajších zápasov tri odohral vonku. Okrem výhry v prvom kole v Petržalke, v ďalších dvoch dostal po tri góly a utrpel dve prehry.

Hodený do vody

"Za celú letnú prípravu som odohral len polčas v Barci. Inak po zranení kolena, ktoré našťastie drží ako má, som len posilňoval a udržiaval sa podľa možností v kondícii. Napokon som do corgoňligového kolotoča naskočil oboma nohami. Myslím, že herne som 'hodenie do vody' celkom zvládol. Určite to ale mohlo byť ešte lepšie," priznal T. Josl. "Hernu absenciu, hlavne smerom dopredu, bolo cítiť najmä v predchádzajúcom domácom stretnutí s Dubnicou. Na Žitnom ostrove to bolo zase o čosi lepšie. Takže verím, že to postupne pôjde ako má a presvedčím trénera, že do základnej jedenástky patrím. Samozrejme, že to už len a len lepšie pôjde aj celému mužstvu, hlavne čo sa týka výsledkov."

Neuhol, bol z toho gól

Po Senici tri góly inkasoval Tatran Prešov aj v Dunajskej Strede. "V Dunajskej sme to zbabrali. Nehrali to, čo mali," tvrdil druhý deň po zápase na Žitnom ostrove T. Josl, ktorý mal prsty či vlastne hlavu v jednom z gólov. "Boli sme podľa mňa až príliš roztiahnutí do šírky. Dunajská Streda sa ukázala ako veľmi vyspelý, technicky dobre vybavený tím. Párkrát si s nami aj pohrali, ale na druhej strane podľa mňa ani my sme nepodali vyslovene zlý výkon. Mali sme dobré i slabšie momenty." Tri góly dostali hostia v rozpätí od dvadsiatej do šesťdesiatej minúty. "Prvý padol po štandardnej situácii. Druhý zase po vydarenej strele z druhej vlny, keď túto strelu náš brankár nemohol ani zaregistrovať. Tretí bol úplne zbytočný, po tom, keď sme mali loptu, ale ľahko sme ju stratili. Nasledoval center a hlavička hráča DAC. Lopta ma trafila do hlavy a potom skončila v sieti. Mrzí ma, že to takto skončilo. Ja sa však snažím ísť naplno do každého súboja. Tak to bolo aj v tomto prípade. Možno, ak by som sa mu bol vyhol, asi by lopta preletela do bezpečia. Ako vravím, nič som nechcel podceniť a dopadlo to takto nešťastne vlastne ako celý zápas. S tým už teraz ale nič nenarobíme. Koncentrovať sa musíme na najbližší zápas doma s Banskou Bystricou."

Súvisiace články