Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tomáš Hričina v nových korčuliach

Bardejovskí hokejisti. So silnými Spišiakmi si poradili. (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|Publikované 24. sep 2012 o 22:00

V 2. kole prvoligovej súťaže hokejistov sa pozornosť uprela do Bardejova, kde domáci vyhrali nad Spišskou Novou Vsou 3:0 pred takmer 800 divákmi.BARDEJOV. Kormidelník Bamaco HC 46 Bardejov netajil, že dôležitým momentom zápasu bol vedúci gól Jasovského v 14. minúte.

„Začali sme si veriť, osmelili sa. Takým ďalším zlomom bolo, že sme vydržali oslabenie o dvoch hráčov a tu nás podržal brankár Marton a obetavé bránenie. Dôležité bolo, že sme dali druhý gól v polovici zápasu po individuálnej akcii Valchařa. Mali sme zbytočne vylúčených hráčov, čo by sa nemalo stávať. Bol to veľmi kvalitný zápas na začiatku sezóny. Je to dobrá príležitosť pre mladých hráčov, aby výkonnostne rástli,” povedal tréner Anton Tomko.

Autor tretieho gólu Tomáš Hričina asistoval aj pri prvom a nemalou mierou k tomu prispeli aj nové korčule: „Konečne mi prišli a aj to prispelo k môjmu výkonu. Hralo sa mi veľmi dobre. Prišiel Mlynarovič do centra medzi mňa a Jasovského a bolo to na ľade vidieť. Bol to z našej strany super zápas, dali sme dva góly. No urobil som dosť hlúpu chybu. Z nevedomosti pravidiel som dvihol puk z ľadu a oslabil som mužstvo. Obával som sa najmä Vaica a Smotrilu, no Marton nás podržal. Hrali sme jednoducho, zodpovedne a dôležitá bola naša defenzíva. Bolo to kvalitné derby, kopec extraligových hráčov na oboch stranách.”

Tréner Spišskej Novej Vsi Vladimír Klinga prízvukoval skutočnosť, že jeho mužstvo nedalo gól: „Prvá tretina bola dosť nervózna a taktická z oboch strán. Druhá sa začala živšie, no my sme sa zbytočnými vylučovaniami dostali pod tlak domácich, ktorí mali navrch. Hrali sme tri oslabenia po sebe, čo nás stálo veľa síl, dostali sme druhý gól. V záverečnej tretine sme ukázali pohyb i kombinácie, mali sme šance, no žiaľ nám nebolo súdené streliť gól. Zápas gradoval a záver znesie aj extraligové kritériá.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.