Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tomáš Hlavatý v Iuvente skončil

František Urban. Nový asistent trénera žien v Iuvente Michalovce. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 26. júl 2012 o 22:00

V Michalovciach pôsobil ako asistent trénera žien aj ako šéftréner mládeže. Novým Packovým asistentom sa stal František Urban.MICHALOVCE. V realizačnom tíme úradujúceho slovenského šampióna v hádzanej žien Iuventy Michalovce došlo k uplynulých dňoch k zmene na poste asistenta trénera.

Doterajší kormidelník Tomáš Hlavatý ukončil pôsobenie v klube a jeho miesto zaujal František Urban.

Hlavatého koniec v michalovskom klube prišiel ako blesk z jasného neba. Mladý lodivod v Iuvente pôsobil aj ako šéftréner mládeže, takže vedenie klubu musí vyriešiť aj túto otázku.

„Na základe vzájomnej dohody sme s Tomášom Hlavatým ukončili spoluprácu. Novým asistentom Jána Packu pri ženskom družstve sa stal František Urban, ktorý je mladý a ambiciózny tréner pochádzajúci z nášho regiónu,“ prezradil nášmu denníku športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Hlavatý trénoval v Michalovciach dve celé prechádzajúce sezóny, počas ktorých získal zlato so ženami, zlato aj striebro so staršími dorastenkami a s juniorkami sa mu podarilo vyhrať prvú ligu.

„Na Iuventu budem spomínať len v dobrom, pôsobenie v tomto klube mi dalo veľmi veľa. Prežil som tu lepšie aj horšie chvíle. Teraz prišiel čas posunúť sa o krok ďalej. Družstvu budem naďalej držať palce, rád sa na dievčatá prídem niekedy pozrieť. S klubom sme sa rozišli v dobrom, zachoval sa ku mne veľmi korektne, rovnako aj ja k nemu,“ poznamenal 25-ročný T. Hlavatý, ktorý je momentálne doma v Šali.

Dlho nerozmýšľal

Od stredy má hlavný tréner ženského družstva nového asistenta, 27-ročného Františka Urbana, rodáka z neďalekých Sečoviec.

Ako hovorí nová tvár v michalovskej Iuvente, jeho príchod k tímu majsteriek sa zrodil zo dňa na deň.

„Bolo to veľmi rýchle. V utorok večer mi zatelefonoval športový riaditeľ Jaroslav Čúrny s tým, že sa uvoľnil post asistenta trénera žien, či to beriem. Dlho som nerozmýšľal, taká ponuka sa totiž neodmieta,“ povedal na margo svojho príchodu do metropoly Zemplína F. Urban, ktorý v minulosti aktívne hrával hádzanú za materské Sečovce.

Výborná skúsenosť

Poslednou trénerskou zastávkou F. Urbana bol 1. MHK Košice, kde viedol starších žiakov. Pri ženách ešte nepôsobil, v Iuvente to bude jeho premiéra.

„Je to špičkový slovenský klub, ktorý trénuje jeden z najlepších trénerov. Pre mňa, ako mladého trénera, je to výborná skúsenosť. Chodil som tu na zápasy, takže viem, že to je profesionálny klub. Od trénera Packu sa mám čo učiť, je to veľký profík, pri ktorom určite budem napredovať. Budem sa snažiť odovzdať pre Iuventu maximum,“ uzavrel F. Urban.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.