Piatok, 14. mája, 2021Meniny má Bonifác

Oktagon 23: Andrej Kalašnik sa vracia na víťaznú vlnu

(Zdroj: Oktagon MMA)
Vladimír Bilohuščin|1. máj 2021 o 20:25 (aktualizované 1. máj 2021 o 20:30)

Tomáš Bolo nedokázal nájsť recept na výborné zápasenie Andreja Kalašnika.

BRNO. Ďalší stret československých bojovníkov priniesol súboj Andreja Kalašnika a Tomáša Bola, pre ktorého to bola premiéra vo váhe do 77 kilogramov. Kalašnik sa zasa po prehre s Primerom chcel vrátiť na víťaznú vlnu. 

1. kolo

Prvý úder a hneď pokus o takedown zo strany Bola. Kalašnik ale tlak odrazil a natlačil súpera na pletivo, kde vysielal tvrdé kolená. Súboj pokračuje peknými výmenami v strede klietky, ktoré nakoniec ukončil takedown zo strany Kalašnika. 

Na zemi si Kalašnik kontroloval pozíciu, ale bodoval aj Bolo, ktorý zasiahol zo spodnej pozície súpera lakťami. Prvé kolo si ale Kalašnik ustrážil.

2. kolo

Iba pár sekúnd trvalo, kým Kalašnik nezaknihoval druhý takedown a ocitol sa vo výhodnej pozícii v strede klietky. Bolo sa snažil chytiť ľavú ruku súpera s pokusom o kimuru, ale Kalašnik nebol vo výraznom ohrození.

Ako takmer v každom zápase vidíme na čele Tomáša Bola tržnú ranu. Polovica zápasu a situácia sa nemaní, keď Kalašnik kontroluje celý priebeh kola z hornej pozície. Kimura! Bolo tentokrát chytá ruku o poznanie lepšie, ale chýba tam ešte pár centimetrov na utiahnutie. Koniec kola priniesol pekný úder Bola, ktorý vyrazil súperovi chránič zubov.

3. kolo

Pred posledným dejstvom Bolo tušil, že cesta k výhre bude viesť už iba ukončením súboja pred limitom. Bolo sa pokúsil o takedown, ale nakoniec to bol Kalašnik, ktorý sa pekne pretočil a ocitol sa vo vrchnej pozícii. 

Polovica kola a zasa rovnaký scenár, keď Kalašnik kontroluje priebeh celého zápasu. Aj keď sa Bolo snaží dostať z nevýhodnej pozície, zdá sa, že na súpera nenájde recept. Veľa akcie nevidíme, ale Kalšnik robí dostatok na to, aby rozhdca nepostavil súboj až do záverečného gongu. 

Výsledok: Andrej Kalašnik vyhráva na body (3x 30-27)

Slová víťaza: Kalašnik poznamenal, že to nebol najkrajší výkon, ale po poslednej prehre sa potreboval vrátiť na víťaznú vlnu. 

Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články