Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Toľko kriku pre nič

Sportnet|Publikované 30. sep 2003 o 22:00

Veľké Revištia O derby stretnutiach je známe, že sa oproti ostatným duelom odlišujú. Najmä ich atmosféra býva ostrejšia ako inokedy. Inak nebolo ani

v nedeľu vo Veľkých Revištiach, kde v súboji piatej ligy juhovýchod privítali Nacinu Ves. Keďže sa víťaz tohto zápasu mohol pri očakávanom zakopnutí vedúcej Rešice v Čičarovciach dostať na čelo tabuľky, derby malo navyše nádych boja o lídra súťaže. Tak sa aj stalo, Veľké Revištia porazili Nacinu Ves 4:1 (3:1) a po krátkej pauze sa opäť vyhupli na špicu piatej ligy. Aj keď prehra rozdielom triedy je pre Nacinovešťanov krutá, pretože neodzrkadľuje dianie na ihrisku, isté je, že toľko kriku v podstate pre nič sme na futbale nevideli už dávno.

Čo bolo príčinou prehnaných emócií na tomto zápase? Nuž, dve sporné situácie, ktoré hlavný arbiter Karel Němec z Vranova nad Topľou posúdil údajne v neprospech Nacinej Vsi. V prvom prípade strelili domáci gól priamo z rohového kopu, pri ktorom hostia reklamovali faul na brankára Jenčíka, v druhom zase cítili krivdu pri odmávanom ofsajde po góle Mareka Juska. "Tieto dva sporné momenty rozhodli o výsledku a teda o našej prehre. V prvom prípade to bol evidentný faul na brankára Jenčíka, ktorý nemohol kvôli cloniacemu útočníkovi domácich vybehnúť na center. Potom nám zase neuznali riadny gól. O všetkom azda hovorí fakt, že domáci ani len nereklamovali ofsajd. Zvyšok zápasu sa niesol v nervóznej atmosfére, čo bolo na škodu veci," prezradil kormidelník hostí Jozef Šalata.

To ešte nemal možnosť zhliadnuť videozáznam inkriminovaných situácií, ktoré potvrdili správne verdikty rozhodcovskej trojice. Pri treťom góle Veľkých Revíšť potvrdil Vladimír Kročko svoju skvelú techniku a brankár Jenčík jednoducho zaspal. Na center išiel neskoro a navyše s cieľom loptu chytať, nie boxovať, ako sa žiadalo, čo sa mu stalo osudným. Videozáznam navyše potvrdil aj postavenie mimo hry Mareka Juska pri spomínanom druhom góle hostí. Ten totiž strieľaný center Tabaku dokopával do siete Veľkých Revíšť z asi polmetrového ofsajdu. "Video si s nami pozrel najskúsenejší hráč Nacinej Vsi Vojtech Bursík a sám uznal, že arbitri žiadnu chybu nespravili. Podal nám ruku, ospravedlnil sa a odkázal, že to spoluhráčom vysvetlí. Mrzí ma však to, že atmosféra po týchto momentoch neprimerane zhustla a zvyšok zápasu bol dosť nervózny," povedal pre zmenu najskúsenejší hráč domácich Dušan Grigeľ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.