Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Toľko divákov na turnaji ešte nezažili

Strelec. Takto Rudolf Huna skóroval proti Slovanu. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|31. aug 2009 o 00:00

Turnaj Cassovia Hockey Cup 2009 napísal svoju druhú kapitolu. Jeho víťazom sa stali hokejisti bratislavského Slovana, ktorí v Steel Aréne vyhrali všetky tri zápasy. Košičania minuloročné prvenstvo neobhájili, skončili na druhom mieste. O všetkom rozhodol

ich duel s belasými, ktorý do hľadiska pritiahol päťtisíc divákov.

KOŠICE. Prípravný hokejový turnaj Cassovia Hockey Cup 2009 bol jednou z posledných previerok pre extraligové tímy Košíc, Slovana, Trenčína a Liptovského Mikuláša. Na budúci týždeň štartuje najvyššia súťaž, a tak mali diváci možnosť zhliadnuť pozmenené extraligové celky. Slovan, ktorý prešiel výraznou obmenou, vyhral druhý ročník turnaja vďaka lepšie zvládnutému diváckemu ťaháku s Košičanmi. Belasí vyhrali presvedčivo 6:2. Zápas sledovalo v Steel Aréne 5-tisíc zvedavcov, a to na turnaj neplatili permanentky na extraligu.

Spokojní s návštevnosťou

"S návštevnosťou sme spokojní. Z úst viacerých hokejových funkcionárov zaznelo, že ešte nezažili, aby na turnaji bolo na zápase 5 000 ľudí. Na stretnutiach Košíc s Trenčínom a Liptovským Mikulášom ich bolo menej, no tieto mužstvá nie sú pre fanúšika natoľko atraktívne ako Slovan," povedal marketingový riaditeľ Cassovia Hockey Cupu Zoltán Šimko, jeden zo zástupcov spoločnosti Magnol Servis s.r.o, ktorá turnaj organizovala.

Funkcionári chválili

Druhý ročník sa stretol s pozitívnymi reakciami zo strany samotných účastníkov. Tréner Slovana Antonín Stavjaňa odchádzal z Košíc spokojný nielen preto, že jeho tím turnaj vyhral. Ocenil organizáciu, starostlivosť, Košičania boli podľa neho vynikajúcimi hostiteľmi a všetko klapalo na výbornú. "Pochvalné slová od viacerých funkcionárov tešia a sú dôvodom na spokojnosť. Všetko sa uskutočnilo bez problémov, akurát, že Košičania prvenstvo neobhájili, ale to už nie je v kompetencii organizátora. Každopádne s pribúdajúcimi skúsenosťami sa turnaj usporiadava ľahšie."

Pritiahnuť atraktívnych súperov

Už teraz sa spoločníci z Magnol Servis s.r.o. zamýšľajú nad tým, ako by mal vyzerať tretí ročník. "Bavili sme sa na túto tému. Opäť máme prísľuby od našich partnerov. Chceli by sme pritiahnuť naozaj atraktívnych účastníkov, na niečom pracujeme, ale kým nebudeme mať aspoň predbežný prísľub účasti, nechceme to medializovať, bolo by to predčasné," dodáva Zoltán Šimko.

Turnaj v Kocke

Konečné poradie: 1. Slovan 9 b, 2. Košice 6, 3. Liptovský Mikuláš 3, 4. Trenčín 0 bodov.

Najlepší brankár: Branislav Konrád (Slovan Bratislava)

Najlepší obranca: Ján Tabaček (HC Košice)

Najproduktívnejší hráč: Rudolf Huna (HC Košice

Najlepší strelec: Rudolf Huna (HC Košice)

Súvisiace články