Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Tokio hostí gymnastické majstrovstvá

Ana Sofia Gomez počas kvalifikácie na MS v Tokiu. (Autor: SITA/AP)
Hana Čiefová|7. okt 2011 o 13:59

O olympijskú kvalifikáciu zabojuje vo viacboji zo Slovákov aj Samuel Piasecký.

V Tokiu sa začínajú majstrovstvá sveta v športovej gymnastike. Od 8. do 16. októbra bude 24 najlepších mužských a ženských tímov bojovať o svetové tituly, no aj o olympijské miestenky.

Tímy, ktoré obsadia najlepších osem miest na šampionáte, budú mať automaticky zabezpečenú účasť na olympijských hrách v Londýne 2012. Na Hry sa dostanú aj medailisti na náradiach. Ďalšie miesta si budú môcť gymnasti vybojovať na londýnskom kvalifikačnom turnaji v januári 2012.

O olympijskú kvalifikáciu zabojuje vo viacboji zo Slovákov aj Samuel Piasecký, minimálne do druhej tokijskej kvalifikácie by mohla postúpiť Mária Homolová. Na dobrý výsledok má šancu aj 35-ročná trampolinistka Katarína Prokešová.

Do tokijského šampionátu vkladajú nádeje predovšetkým britskí gymnasti, ktorí sa budú chcieť kvalifikovať na domácu olympiádu v čo najväčšom počte. Hlavnou britskou favoritkou bude Beth Tweddlová, trojnásobná svetová šampiónka v cvičení na hrazde a na prostných.

So šampionátom sa už rozlúčila favorizovaná Američanka Alicia Sacramonová, ktorá si na tréningu v Tokiu natrhla achilovku.

Viac si o gymnastických majstrovstvách sveta prečítajte na šport.sme.sk >>

gym1.jpeg

gym11.jpeg

gym12.jpeg

gym2.jpeg

gym3.jpeg

gym4.jpeg

gymka.jpeg

gym6.jpeg

gymka1.jpeg

gym7.jpeg

gym9.jpeg

gymnik.jpeg