Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tokijská túžba znie jazdiť dvakrát

Sportnet|Publikované 15. mar 2007 o 23:00

Na budúcotýždňový svetový krasokorčuliarsky šampionát posielame len dvoch sólistov. Do Ázie doletí každý odinakiaľ.

BRATISLAVA. Krasokorčuľovanie si za dejisko svetového šampio­nátu piaty raz vybralo Japon­sko a do tretice Tokio.

Slovenská výprava pozostáva síce iba z dvoch sólistov, no pokope bude až na mieste. Igor Macypura (na snímke TASR) totiž do Tokia doletí z amerického Colorada Springs, kam sa nedávno presťahoval – a o deň skôr ako Radka Bártová. Mladučká, len šestnásťroč­ná košická debutantka letí do Ázie dnes spolu s dvoma tré­ner­kami: svojou aj Igorovou.

„Musím zaklopať, aj na kon­ci ťažkej sezóny je v pohode,“ teší sa Hana Töczi­ková. Bártová nedávno v španielskej Jace na Európskom olym­­pijskom mládežníckom fes­­tivale pred­viedla najlepšiu voľnú jaz­du a skončila štvrtá. Keby jej tak vyšiel i krátky program, vrátila by sa s medailou. „Teraz mu­sí čisto zajazdiť krátky program, lebo iba tak sa dostane medzi 24 najlepších, ktoré získajú právo predviesť aj voľný,“ pripomína trénerka. „Aby sme dvihli hodnotu kombinácie, zaradili sme do nej rittbergra namiesto salchova.“

Šéf zväzu Jaroslav Burian verí, že aspoň jeden z dvojice bude v dvadsaťštvorke. V mužskej kategórii sa to na MS našincovi za existencie Slovenska ešte nepodarilo. „Macypura na to má,“ tvrdí Eva Križ­ková, ktorá ho kou­čovala už na januárových ME vo Varšave, kde skončil sedemnásty. Pred rokom na MS obsadil 27. miesto. „Z e–mailov viem, že v Colora­de Igor trénuje v lepších pod­mienkach a kvalitnejšej spoločnosti,“ dodáva trénerka, ktorá sa za Macypurom do vysokohorského amerického cen­tra chystá v auguste.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.