Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

To veľkošarišská história futbalu nepamätá!

Sportnet|Publikované 24. máj 2009 o 22:00

Koľko futbalových mužstiev sa môže pochváliť, že v "poriadnej" súťaži vyhralo nad svojím protivníkom 13:0!? Po nedeli 24. mája patria do tohto zoznamu hráči FC Pivovar Šariš Veľký Šariš. Ich husársky kúsok v III. lige v podobe víťazstva s takýmto rozdielo

m ide "na konto" FK Šaca-Brekov.

VEĽKÝ ŠARIŠ. S výsledkom je spojený ďalší ojedinelý záznam: útočník domácich Radovan Bandžuch strelil úctyhodných sedem gólov.

Dosiahol klasický hetrik

Dokonca má na svojom konte pravý hetrik, dal tri góly za sebou počas jedného polčasu. "Ešte sa mi nestalo, žeby som v jednom zápase dal toľko gólov," konštatoval už osprchovaný po zápase. Uznal, že niektoré boli už len "na dorážku" vďaka nezištnej prihrávke spoluhráčov. Na druhej strane, keďže v niektorých minulých zápasoch v tomto ročníku sa mu lepila strelecká smola na kopačky, mohol konštatovať: "Konečne, už som mal toľko šancí, že raz to muselo prísť." Podľa neho súper nebol až taký slabý, ako ukazuje výsledok: "Do stavu 3:0 sa držal dobre, ale potom to vzdal." Protihráč Otu, ktorý bol vylúčený v 40. minúte, si podľa Bandžucha o takýto verdikt rozhodcu koledoval aj skôr. Mladý útočník sa však snaží držať pri zemi: "Góly tešia, ale do nosa mi po nich nenaprší."

Trénera potešil strelec

Radosťou a spokojnosťou sršal po zápase veľkošarišský tréner Marián Semančík, ktorý prišiel k mužstvu na začiatku zimnej prípravy na túto jarnú odvetu. S jediným cieľom - v roku, keď pod Šarišským hradom idú oslavovať 90. výročie organizovaného futbalu, v meste zachrániť III. ligu. Podarilo sa, pretože po 26. kole sú jeho zverenci na 7. mieste s veľmi dobrým bodovým odstupom od pásma zostupu. "Veľmi ma dnes potešil Bandžuch, pretože to je také moje športové dieťa. O tohto chlapca z Gelnice sa starám od jeho 15 rokov," konštatoval. Lakonicky dodal, že spokojný "musí" byť aj preto, lebo vo futbale sa zvyčajne takýmto rozdielom nevyhráva. Výsledok je podľa neho dôsledkom solídnej kombinačnej hry jeho tímu. "Nič nám nepadalo len tak náhodou, ku kombinačnej hre sa snažím viesť svojich zverencov," podčiarkol. Na dokreslenie svojich tvrdení spomenul zápasy doma s inými súpermi, napr. s Hrušovom v 24. kole, keď len remizovali 1:1, ale takisto mohli ho vyhrať s výrazným rozdielom.

Pykali za školácke chyby

Kormidelník hostí Štefan Vargovčík znášal krutú prehru chlapsky: "Mohli sme ešte do zápasu dvakrát vstúpiť a zdramatizovať ho, ale pobabrali sme si ho školáckymi chybami pri ofsajd systéme." Jeho mužstvo je už dávnejšie na chvoste tabuľky, preto si už zvykol na horšie výsledky. "Keď netrénujeme tak, ako by sme mali, potom sa nemôžeme čudovať, že sme tam, kde sme." K tomu sa súhlasne pridal jeho veľkošarišský kolega. Priznal, že keď prišiel k mužstvu v januári, tak musel hráčov presviedčať, že sa bude trénovať nie tak, ako oni chcú, ale tak, ako chce tréner. "Som rád, že to pochopili a ich môže tešiť, že to prináša takéto výsledky," uzavrel. V 90-ročnej histórii veľkošarišského futbalu pribudol teda parádny zápis. Oslavy sa chystajú niekedy po skončení tejto sezóny. No ak sa mužstvu bude takto dariť, tak majú funkcionári problém navyše - musia investovať do nového ukazovateľa skóre, ten súčasný totiž nestačil na zaznamenanie skutočného nedeľňajšieho stavu... A to ešte tri minúty pred koncom trafil Kizák brvno!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.