Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

To je ono, Iuventa!

Sportnet|Publikované 16. dec 2008 o 00:00

Štvorbodový náskok na čele WHIL však musia potvrdiť v sobotu na palubovke Veselí nad Moravou, ktoré šokovalo remízou v Šali.MICHALOVCE. Po vlažnom

Štvorbodový náskok na čele WHIL však musia potvrdiť v sobotu na palubovke Veselí nad Moravou, ktoré šokovalo remízou v Šali.

MICHALOVCE. Po vlažnom výkone proti Partizánskemu (27:17) spred týždňa málokto čakal, že Iuventa dokáže doma "sfúknuť" majstrovské ŠKP Bratislava. Michalovce vyhrali 31:22 (17:14), zvýšili svoj náskok na čele tabuľky, ale hlavne zaplneným tribúnam i celému Slovensku pred televíznymi obrazovkami ukázali, kto je momentálne na Slovensku najlepší.

Skvelý výkon

Iuventa napriek slabšiemu začiatku ŠKP rozprášila a navyše ukázala viaceré svetlé momenty. O bombardérke Tobiášovej, ktorá hrá azda v životnej forme, je zbytočné hovoriť, výborne jej sekundovala aj ďalšia kanonierka Dittelová, od zápasu k zápasu rastie mladučká Horňáková a perfektne pracujúci tím podporili výborným výkonom aj ostatné. "Po takomto zápase by musel byť spokojný každý tréner. Základ nášho úspechu spočíval vo výbornej obrannej činnosti, vďaka ktorej sme eliminovali najväčšie tromfy súpera a hlavne jeho najlepšiu hráčku Beňuškovú. Takisto musím vyzdvihnúť výkony oboch brankárok, vďaka čomu sme strelili veľa 'ľahkých' gólov do otvorenej obrany. Skvele nám fungoval aj útok na postavenú obranu, a to najmä vďaka streľbe Tobiášovej a Dittelovej. Jednoducho, podali sme skvelý výkon a som rád, že to bolo práve proti ŠKP," povedal tréner Iuventy Michal Lukačín.

V sobotu do Veselí n/M.

Najbližšie sa Iuventa predstaví vo Veselí nad Moravou, kde tréner Michaloviec M. Lukačín nielenže dva roky pôsobil, ale s tamojším klubom získal jeden majstrovský titul a raz nešťastne prehral vo finále s pražskou Slaviou. Veselí nad Moravou v sobotu šokovalo remízou 26:26 v Šali, takže to bude aj pre Zemplínčanky tvrdý oriešok. "Keďže sila súpera i špecifikum tamojšieho prostredia sú mi veľmi dobre známe, uvedomujem si, že to budeme mať nesmierne ťažké. Stále však platí, že ak chceme dosiahnuť najvyššie ciele, musíme byť v každom zápase úspešní, takže tento zápas nebude výnimkou," dodal M. Lukačín.

Súvisiace články