Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tlačová beseda na spišskonovoveskom Titanicu nepriniesla nič nové

Sportnet|Publikované 18. nov 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Prečítaním vyhlásenia vedenia HK VTJ Spišská Nová Ves začala včerajšia tlačová konferencia s predstaviteľmi klubu. "Výkony pána

Spišská Nová Ves Prečítaním vyhlásenia vedenia HK VTJ Spišská Nová Ves začala včerajšia tlačová konferencia s predstaviteľmi klubu.

"Výkony pána Libu mali klesajúcu úroveň, nehral to, čo sme od neho očakávali. Súviselo to s neabsolvovaním letnej prípravy a slabou fyzickou kondíciou, čo sa prejavilo v trojzápasovom týždennom cykle. Jeho pôsobenie v hráčskej kabíne nebolo vhodné. Namiesto pomoci mladým hráčom boli jeho vyjadrenia na ich adresu deptajúce. Z týchto dôvodov sa rozhodlo vedenia HK Spišská Nová Ves po sérii prehratých zápasov s Popradom, Žilinou a Martinom ukončiť s Libom hráčsku zmluvu výpoveďou. Vzhľadom na jeho zásluhy v československom a slovenskom hokeji mu bolo 23. októbra 2002 navrhnuté ukončenie činnosti dohodou. To akceptoval. V ďalších dňoch sa vyjadril, že chce pokračovať v činnosti, s čím výkonný výbor súhlasil. Pretože do konca októbra nemal podľa pravidiel o vyplácaní odmien výplatu za september, rozhodol sa v prvom novembrovom týždni ukončiť svoju činnosť v klube. Do dnešného dňa nedal výpoveď, výstroj odovzdal," odznelo vo vyhlásení, ktoré prečítal riaditeľ spišskonovoveského klubu Slavomír Caban.

Čo sa týka Petra Veselovského, aj v jeho prípade bola príčinou odchodu pokles výkonnosti.

"Svojimi subjektívnymi vyhláseniami pre masmédia, podobne ako pán Liba, Veselovský poškodil meno klubu. Vzhľadom na hrubé porušenie hráčskej zmluvy v súvislosti s neospravedlnenou neúčasťou na tréningoch, sa rozhodlo vedenie klubu okamžite ukončiť s Veselovským zmluvu," skonštatoval na margo odchodu P. Veselovského riaditeľ klubu.

Spišská Nová Ves do sezóny 2002/2003 vstupovala s trojmiliónovým dlhom. Od mája 2002 boli príjmy 8,2 miliónov a náklady na činnosť kluby predstavovali 10,8 milióna korún. "Hráči sú kompletne vyrovnaní, zostáva vyplatiť prémie za prvú šestinu, čo je čiastka 125 tisíc korún a časť výplat za september 131 tisíc korún. Podstatná časť im bola vyplatená," objasnil ekonomickú situáciu v klube S. Caban.

Kapitola o dvojici Liba Veselovský je už uzavretá.

Otáznikom je však, ako ďalej so spišskonovoveským seniorským hokejom? Pohľad na tabuľku, ale hlavne na výsledky a výkony v posledných kolách hovoria za všetko. "Situácia nie je ľahká, je veľmi zložitá. Do konca ešte ostáva tridsaťtri zápasov, čo je deväťdesiatdeväť bodov. Urobíme všetko preto, aby sme ešte o záchranu zabojovali. Uvidíme o najbližších zápasov v Poprade, Žiline a doma s Martinom. Keď sa to nepodarí, nastúpi koncepcia budovania perspektívneho mužstva," načrtol budúcnosť nováčika v extralige prezident klubu Ján Jaško.

Aj v prípade Spišiakov platí, že nádej umiera posledná.

Ak však z kádra odíde aj kapitán Peter Filip, ktorý má vážne ponuky z iných extraligových klubov, nádej je takmer nulová. Druhým hráčom, o ktorého je záujem je Jozef Hrubý a odísť chce brankár Stanislav Petrík.

Spišskonovoveská hokejová loď narazila na obrovský ľadovec, bude len otázkou času, či pôjde ku dnu veľmi rýchlo, alebo sa bude ponárať veľmi pomaly. Menší hokejový zázrak sa udial na Spiši na jar v barážových bojoch s Nitrou, dnes je situácia diametrálne odlišná.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.