Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tkachuk zostáva v St. Louis za 8,3 mil. a nepochybuje o zisku Stanley Cupu

TASR|12. júl 2001 o 15:10

St. Louis 12. júla (TASR) - Hokejový útočník St. Louis Blues Keith Tkachuk nemienil príliš bojovať za výhodnejšiu zmluvu do novej sezóny a v stredu súhlasil so základnou ponukou od vedenia klubu, podľa ktorej...

St. Louis 12. júla (TASR) - Hokejový útočník St. Louis Blues Keith Tkachuk nemienil príliš bojovať za výhodnejšiu zmluvu do novej sezóny a v stredu súhlasil so základnou ponukou od vedenia klubu, podľa ktorej mu jednoročný kontrakt vynesie 8,3 milióna dolárov. Základná ponuka, ktorá musí byť vždy minimálne vo výške vlaňajšieho zárobku, zabezpečila klubu, že nestratil právo na obmedzeného voľného hráča, hokejisti však na rozdiel od Tkachuka väčšinou vyjednávajú so zamestnávateľom a v častých prípadoch rozhoduje až arbitrážna komisia NHL. Rovnako základnú ponuku predostreli bluesmani pred 30. júnom aj slovenskému útočníkovi Pavlovi Demitrovi, ten sa však už dávnejšie vyjadril, že s platom 1,8 milióna dolárov za sezónu spokojný nebude.

Tkachuk, ktorý sa do St. Louis dostal v marci namiesto Slovákov Michala Handzuša a Ladislava Nagya z Phoenixu, si v novom pôsobisku stavia už aj dom a rád by svoju kariéru s klubom previazal na dlhšiu dobu. "V priebehu sezóny by som chcel podpísať viacročnú zmluvu. Sme tímom, ktorý má veľké predpoklady na zisk Stanley Cupu a nepochybujem, že v najbližších dvoch sezónach ho aj vyhráme," suverénne vyhlásil Tkachuk.

Súvisiace články