Súperov valcujú neskutočným spôsobom. Ligu vyhrali bez straty bodu

(Autor: TJ Prameň Dolná Strehová)
Ivan Mriška|26. máj 2022 o 10:28

TJ Prameň Dolná Strehová je istým víťazom šiestej ligy ObFZ Veľký Krtíš.

DOLNÁ STREHOVÁ. Po dvadsiatich zápasoch mali na konte dvadsať výhier. Ak by v ďalšom kole vyhrali, šesť kôl pred koncom by si zabezpečili postup do kraja.

Podarilo sa. A nielen hocijakým spôsobom. Futbalisti TJ Prameň Dolná Strehová vyhrali na pôde FK Lesenice 12:2.

„Je to jasné, sme majstri. Ďakujeme všetkým, ktorí nášmu Prameňu verili, fandili a Prameň neopustili. Ďakujeme našim chlapcom. Neprerušená šnúra zostáva a veríme, že v ostatných zápasoch tempo udržíme,“ uvádza oficiálna stránka klubu a obce.

Spečatili postup a nepoľavili

Dolná Strehová ani po spečatení postupu nepoľavila. Súperov naďalej valcuje neskutočným spôsobom. TJ Partizán Hrušov rozdrvila na domácom trávniku 12:1. Po 22. kolách má tak na konte 63 bodov.

„Teší nielen stopercentná úspešnosť, ale aj historicky najvyššie víťazstvá klubu v kategórii dospelých. Za zmienku stojí tiež impozantné skóre 111:24,“ spokojne konštatoval predseda TJ Prameň Dolná Strehová Miroslav Matuška.

Medaily a pohár odovzdajú víťazom po skončení sezóny.

Za úspechom je skvelá partia hráčov, ktorí držia spolu na ihrisku aj mimo neho. „Tím tvoria odchovanci a hráči z blízkeho okolia. Mužstvo je ideálne vyvážené,“ dodal.

Chcú hrať v kraji

Dolná Strehová sa chce po famóznom postupe udržať v krajských udržať čo najdlhšie. A zvýšiť tak návštevnosť na domácich zápasoch. Prioritou je tiež rozšírenie počtu mládežníckych družstiev.

„Vďaka za úspech patrí vedeniu obce na čele s pánom starostom Ľuboslavom Dobrockým. Ďakujeme tiež hotelu s kúpaliskom Aquatermal, kde majú hráči regeneráciu počas celého roka,“ poďakoval.

Telovýchovná jednota v Dolnej Strehovej vznikla v roku 1923, futbal v obci sa súťažne hrá od roku 1967. Budúci rok oslávi TJ sto rokov športu a 55 rokov futbalu.

„V lete zorganizujeme už 45. ročník pohára starostu obce, čo je v regióne najstarší futbalový turnaj. Veríme, že si na štadión nájde cestu množstvo ľudí a oslávia s nami výnimočné jubileum. Všetci sú vítaní,“ pozval predseda klubu.

Kedysi hrali v tretej lige

Najúspešnejšia éra TJ Prameň Dolná Strehová začala víťazstvom v okresnej súťaži a postupom do kraja v roku 1991.

V roku 2000 postúpila tisícová obec do štvrtej a o šesť rokov dokonca do tretej ligy. V krajskej súťaži pôsobila nepretržite 27 sezón až do roku 2018, kedy vypadla do okresnej súťaže.

„Po štyroch sezónach v šiestej lige sa nám podarilo poskladať mužstvo na víťazstvo a návrat do kraja. Veríme, že postupom nadviažeme na éru z minulosti a vrátime klub na méty, kde hral kedysi,“ prianím uzavrel predseda TJ Prameň Dolná Strehová Miroslav Matuška.

Tabuľka VI. ligy ObFZ Veľký Krtíš

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: