Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Tituly vo vytrvalostných pretekoch Hurajtovi a Gerekovej

SITA|3. mar 2007 o 12:56

OSRBLIE 3. marca (SITA) - Tituly majstrov Slovenska vo vytrvalostných pretekoch na biatlonovom šampionáte v Osrblí si vybojovali medzi mužmi Pavol Hurajt a v kategórii žien Janka Gereková. Obhajca zlata ...

OSRBLIE 3. marca (SITA) - Tituly majstrov Slovenska vo vytrvalostných pretekoch na biatlonovom šampionáte v Osrblí si vybojovali medzi mužmi Pavol Hurajt a v kategórii žien Janka Gereková. Obhajca zlata z minulého roka Pavol Novák sa tentoraz musel uspokojiť so striebrom. Na štart z reprezentantov nenastúpili bratia Marek a Miroslav Matiaškovci a Dušan Šimočko. Ani v kategórii žien minuloročná majsterka svoje postavenie neobhájila, Ľubomíra Kalinová tentoraz skončila na bronzovej pozícii. Víťazka piatkových rýchlostných pretekov Martina Halinárová vytrvalostné preteky zo svojho programu vynechala. V kategórii juniorov sa menoslov medailistov v porovnaní s piatkovým šprintom nemenil, trojica najúspešnejších si iba vymenila pozície, titul získal Radovan Bagačka. V kategórii junioriek nastúpila na štart jediná pretekárka, Jane Šarišskej tak nemohol byť titul udelený. V nedeľu šampionát v Osrblí vyvrcholí pretekami s hromadným štartom so začiatkom o 10.00 h.

Výsledky - vytrvalostné preteky:

Muži - 20 km: 1. Pavol Hurajt (KB Osrblie) 50:21,6 min (3 trestné minúty), 2. Pavol Novák +2:19,3 (3), 3. Matej Kazár (obaja VŠC Dukla Banská Bystrica) +4:27,4 (6).

Ženy - 15 km: 1. Janka Gereková (ŠŠS-SLŠ Liptovský Hrádok) 47:59,3 (4), 2. Zuzana Hasillová (KB Osrblie) +39,9 (0), 3. Ľubomíra Kalinová (VŠC Dukla Banská Bystrica) +49,3 (5).

Juniori 15 km: 1. Radovan Bagačka 46:25,1 (5), 2. Michal Lepieš (obaja VŠC Dukla Banská Bystrica) +30,7 (6), 3. Norbert Gröne (KB Osrblie) +4:37,6 (11).

Juniorky - 12,5 km: 1. Jana Šarišská (Prešov) 1:00:27,2 h (7).

St. dorastenci 12,5 km: 1. Michal Baka (KB Osrblie) 33:33,9 (1).

St. dorastenky - 10 km: 1. Natália Prekopová (VŠC Dukla Banská Bystrica) 32:18,9 (1).

Ml. dorastenci 10 km: 1. Juraj Podstrelený (ŠKP Dolný Kubín) 34:07,6 (3).

Ml. dorastenky - 8 km: 1. Martina Darmová (KB Osrblie) 30:41,7 (3).