Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Titul z ME v mixoch do Škótska, Slováci vyhrali len raz a skončili 18.

TASR|Publikované 22. okt 2006 o 13:28

Claut 22. októbra (TASR) - Škotska curlingová reprezentácia triumfovala na majstrovstvách Európy v mixoch v talianskom Claute, keď vo finále vyhrala nad ...

Claut 22. októbra (TASR) - Škotska curlingová reprezentácia triumfovala na majstrovstvách Európy v mixoch v talianskom Claute, keď vo finále vyhrala nad Talianskom 8:4. Bronz putuje do Ruska, ktoré zdolalo Švédsko 5:2.

Slováci zopakovali svoju bilanciu z premiérového účinkovania na vlaňajšom podujatí v Andorre, do bojov po základnej skupiny nepostúpili a obsadili konečnú 18. priečku z 23 krajín. Vlani im jediný triumf stačil na 16. pozíciu.

V piatich zápasoch v B-skupine zvíťazili Slováci iba v úvodnom dueli so Španielskom, ktorému splatili práve vlaňajšiu prehru, v ďalších štyroch dueloch so Švédskom, Rakúskom, Estónskom a Talianskom ale utrpeli prehry. Tím v zložení Pavel Kocian, Katarína Langová, Ronald Krčmár a Veronika Kvasňovská obsadil v konečnej tabuľke skupiny nepostupovú piatu priečku. "Na prvé dve miesta v tabuľke, ktoré zaručovali postup do štvrťfinále sme nemali. Švédsko (3:9) ako aj domáce Taliansko (2:10) patria k hlavným adeptom na medailu. Škoda, že po úvodnom víťazstve nad Španielskom (9:5) nám ušiel dobre rozbehnutý zápas s Estónskom (5:7), v ktorom sme viedli ešte dva endy pred koncom 5:2. Takisto posledným kameňom sme prehrali aj s Rakúskom (7:9)," zhrnul slovenské vystúpenie na ME kapitán Pavel Kocian. Pri svojej premiére na ME mixov vlani Slováci zvíťazili iba jediný raz, rovnako v úvodnom zápase si vtedy poradili s Poľskom.

výsledky:

finále: Škótsko - Taliansko 8:4

o bronz: Švédsko - Rusko 2:5

Súvisiace články