Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Titul vo wimbledonskej štvorhre žien pre Peschkeovú so Srebotnikovou

SITA|Publikované 2. júl 2011 o 20:31

Česká tenistka Květa Peschkeová a Slovinka Katarina Srebotniková sa stali šampiónkami vo štvorhre žien vo Wimbledone.

Český tenis slávi vo Wimbledone úspech aj vo štvorhre žien.

LONDÝN. Česká tenistka Květa Peschkeová a Slovinka Katarina Srebotniková sa stali šampiónkami vo štvorhre žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (20. júna - 3. júla, celková dotácia 14,6 milióna libier, tráva).

Dvojky miestnej deblovej súťaže zvíťazili v sobotňajšom finále nad austrálsko-nemeckým párom Sabine Lisická, Samantha Stosurová za 68 minút suverénne 6:3, 6:1. Odnášajú si spoločný šek na 250 000 libier, zdolaným patrí 125 000 libier.

Zatiaľ čo 30-ročná Srebotniková sa raduje z celkovo šiesteho deblového primátu na úrovni "veľkej štvorky" po piatich z mixu (naposledy na januárových melbournských Australian Open so Srbom Nenadom Zimonjičom), pre 35-ročnú Peschkeovú ide o premiérovú vrcholnú trofej.

Získala ju zhodou okolností v deň, keď krajanka Petra Kvitová triumfovala vo finále wimbledonskej dvojhry. V minulosti Peschkeová raz neuspela vo finále grandslamovej štvorhry žien, a to na Roland Garros 2010 práve so Srebotnikovou, a dvakrát v miešanej štvorhre (US Open 2006 a 2010). Lisická aj Stosurová zhodne majú poľské korene.

Štvorhra žien - finále:

Květa Peschkeová, Katarina Srebotniková (ČR/Slovin.-2) - Sabine Lisická, Samantha Stosurová (Nem./Aus.) 6:3, 6:1 za 68 minút

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články