Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Titul vo dvojhre na Slovak Open získala Ukrajinka Curenkova

Lesia Curenkova (Autor: SITA)
SITA|20. nov 2011 o 18:06

Curenkova si z Bratislavy odnáša 50 bodov do renkingu a šek na 2940 USD.

BRATISLAVA. Ukrajinská tenistka Lesia Curenkova získala titul vo dvojhre na 14. medzinárodných otvorených majstrovstvách SR pod názvom ITF Slovak Open v Bratislave (14. - 20. novembra, dotácia 25 000 USD, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v NTC).

Jednotka tohto podujatia zvíťazila v nedeľňajšom finále v Sibamac aréne nad päťkou "pavúka" Karolínou Plíškovou z Česka za 81 minút 7:5, 6:3. Nadviazala tým na vlaňajší celkový triumf svojej krajanky Kateryny Bondarenkovej. Jedinou šampiónkou z ČR zostáva už od sezóny 2000 Daniela Bedáňová.

"Ďakujem všetkým, ktorí prišli a povzbudzovali nás, bola tu príjemná atmosféra. Ďakujem taktiež organizátorom a gratulujem súperke k dobrému turnaju. Slováci môžu byť spokojní, domáci hráč vyhral mužskú časť turnaja, Lukáš Lacko mal naozaj skvelý týždeň. Pre mňa to bol vážny turnaj, nejaké body som potrebovala obhájiť a keďže išlo o moje posledné podujatie v tomto roku, túžila som po víťazstve, aby som sa dostala do hlavného pavúka Australian Open. Bola som tu sama, pripravujem sa bez trénera, tak som sa rozhodla," cituje 22-ročnú Ukrajinku oficiálna internetová stránka podujatia.

Curenková figuruje na 111. priečke vo svetovom rebríčku WTA. V sobotňajšom semifinále prekonala Lenku Juríkovú ako najúspešnejšiu z domácich aktérok. Odnáša si 50 bodov do renkingu a šek na 2940 USD, 19-ročnej Karolíne Plíškovej (160.) patrí 34 bodov a 1666 dolárov. Češka ťahala za kratší koniec aj v sobotňajšom finále štvorhry po boku svojej dvojičky Kristýny.

Dvojhra - finále:

Lesia Curenková (Ukr.-1) - Karolína Plíšková (ČR-5) 7:5, 6:3 za 81 minút

Súvisiace články