Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Titul v tanečných pároch vybojovali Francúzi, Slováci skončili na ôsmom mieste

Federica Testová a Lukáš Csölley dosiahli najlepší výsledok v kariére. (Autor: TASR/MTI)
SITA|Publikované 29. jan 2015 o 22:03

Federica Testová a Lukáš Csölley dosiahli najlepšie umiestnenie slovenského páru v tancoch na ľade na ME v ére samostatnosti.

ŠTOKHOLM. Francúzi Gabriella Papadakisová s Guillaumom Cizeronom sa stali prvýkrát v kariére majstrami Európy v tancoch na ľade. Slováci Federica Testová a Lukáš Csölley obsadili kvalitné 8. miesto.

Papadakisová s Cizeronom urobili v poslednom období veľký výkonnostný pokrok. Vlani boli na európskom šampionáte pätnásti. A odvtedy sa výrazne zlepšili.

Vo štvrtok v hale Globen v Štokholme predviedli výborný voľný tanec na hudbu Wolfganga Amadea Mozarta Adagio z Koncertu číslo 23. Celkovo získali 179,97 bodu - ich nové maximum.

Krátky program víťazného francúzskeho páru.

Napokon vyhrali obe časti súťaže. V konečnom účtovaní mali pred obhajcami prvenstva a úradujúcimi majstrami sveta Annou Cappelliniovou s Lucom Lanottem viac ako osembodový náskok.

Talianom nestačil na titul ani nápaditý a strhujúci voľný tanec. Bronz si vybojovali Rusi Alexandra Stepanovová s Ivanom Bukinom.

Francúzsko získalo šieste zlato z tancov na ľade z kontinentálneho šampionátu. O predchádzajúce sa postarali dvakrát Marina Anissinová s Gwendalom Peizeratom (2000, 2002) a Nathalie Péchalatová s Fabianom Bourzatom (2011, 2012), jedenkrát triumfovali Isabelle Delobelová s Olivierom Schoenfelderom (2007).

Slováci Federica Testová a Lukáš Csölley boli po krátkom tanci na 5. mieste. Vo voľnom uzatvárali celý program.

Ich jazda s viacerými hudobnými motívmi mala kvalitu, ale nevyhli sa menším zaváhaniam. Za voľný tanec dostali 87,66 bodu - v celkovom súčte s krátkym programom získali 150,57. Obe hodnoty sú ich osobnými maximami.

Krátky program Testovej a Csölleya.

Rodáčka z Milána s Bratislavčanom dosiahli najlepšie umiestnenie slovenského páru v tancoch na ľade na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní v ére samostatnosti.

"Do Štokholmu sme prišli so snahou zajazdiť dobré programy. Výsledok po krátkom programe bol šok aj pre nás," priznal po skončení súťaže Csölley.

"To, že sme ôsmi, vôbec nie je pre nás sklamanie. Sme spokojní s tým, ako sme zajazdili i naším predvedením na ľade. Posúvame sa dopredu, to je pre nás dôležité."

Pred dvoma rokmi skončili na ME sedemnásti, vlani dvanásti.

ME v krasokorčuľovaní - tanečné páry:

1. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 179,97

2. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (Tal.) 171,52

3. Alexandra Stepanovová, Ivan Bukin (Rus.) 160,95

4. Jelena Ilinychová, Ruslan Žiganšin (Rus.) 159,83

5. Sara Hurtadová, Adria Diaz (Šp.) 155,81

6. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (Tal.) 154,61

7. Nelli Žiganšinová, Alexander Gazsi (Nem.) 152,57

8. Federica Testová, Lukáš Csölley (SR) 150,57

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.