Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Titul v slalome do Rakúska, Gantnerová šiesta

SITA|Publikované 28. feb 2008 o 15:13

FORMIGAL 28. februára (SITA) - Slovenská reprezentantka Jana Gantnerová obsadila 6. miesto vo štvrtkovom slalome dievčat na majstrovstvách sveta juniorov v alpských lyžiarskych disciplínach v španielskom ...

FORMIGAL 28. februára (SITA) - Slovenská reprezentantka Jana Gantnerová obsadila 6. miesto vo štvrtkovom slalome dievčat na majstrovstvách sveta juniorov v alpských lyžiarskych disciplínach v španielskom Formigale. Osemnásťročná pretekárka Ski Klubu Zelené pleso a po Veronike Zuzulovej druhá najlepšia slovenská slalomárka o štyri priečky vylepšila svoj výsledok z minuloročného juniorského šampionátu v rakúskom Flachau. Gantnerová zaostala o 2,22 s za víťaznou Rakúšankou Bernadette Schildovou. Striebro si vybojovala Švajčiarka Celina Hanglová (+0,91) a bronz Francúzka Nastasia Noensová (+1,29). Z kvarteta Sloveniek na štarte klasifikovali v cieli okrem Gantnerovej ešte Ninu Penzešovú, ktorá skončila na 37. mieste. Jana Škvarková nedokončila 1. kolo a Barbora Lukáčová sa nedobrovoľne lúčila v 2. kole. Preteky dokončilo 56 z pôvodného počtu vyše 100

Vo štvrtok bojovali vo Formigale o medaily aj chlapci v super G. Majstrom sveta sa stal Nemec Andreas Sander. Striebro si s odstupom 12 stotín vybojoval Rakúšan Matthias Mayer a bronz ďalší rakúsky zjazdár Marco Fuchs (+0,25). Slováci v super G nemali zastúpenie.

MSJ v alpských disciplínach - Formigal (Šp.) - výsledky:

Slalom dievčat (1.+2. kolo): 1. Bernadette Schildová (Rak.) 1:33,85 min (44,74 + 49,11), 2. Celina Hanglová (Švajč.) +0,91, 3. Nastasia Noensová (Fr.) +1,29, 4. Maruša Ferková (Slovin.) +1,96, 5. Veronica Smedová (Švéd.) +2,17, 6. Jana Gantnerová (SR) +2,22,...37. Nina Penzešová (SR) +10,84,...Jana Škvarková a Barbora Lukáčová (obe SR) nedokončili.

Super G chlapcov: 1. Andreas Sander (Nem.) 1:21,02 min, 2. Matthias Mayer (Rak.) +0,12, 3. Björn Sieber (Rak.) +0,16, 4. Marco Fuchs (Rak.) +0,25, 5. Hagen Patscheider (Tal.) +0,59, 6. Bostjan Kline (Slovin.) +0,63.