Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Titul s poradovým číslom 29 v Madride oslavovalo 200.000 fanúšikov

TASR|23. jún 2003 o 10:27

Madrid 23. júna (TASR) - Približne 200.000 fanúšikov Realu Madrid vyšlo v nedeľu po víťazstve 3:1 nad Athletikom Bilbao do ulíc španielskej metropoly, ...

Madrid 23. júna (TASR) - Približne 200.000 fanúšikov Realu Madrid vyšlo v nedeľu po víťazstve 3:1 nad Athletikom Bilbao do ulíc španielskej metropoly, aby oslávili 29. španielsky titul "kráľovského" klubu.

Po približne hodinovej oslave pri fontáne na námestí Cibeles sa k fanúšikom pridali i hráči, ktorí prišli na poschodovom autobuse bielej farby všetci oblečení v bielych dresoch s číslom 29. Futbalisti oslavovali titul i priamo na štadióne Santiaga Bernabeua za zvukov hymny k stému výročiu založenia klubu, ktorú naspieval svetoznámy tenorista Placido Domingo.

Fontánu musela okrem polície pred rozvášnenými fanúšikmi a hráčmi chrániť i sklená stena vysoká 1,5 m. Pri posledných oslavách totiž rozvášnení fanúšikovia známu fontánu poškodili. Ani mohutný piskot a nevôľa priaznivcov a prehováranie útočníka Realu Raúla Gonzálesa nepresvedčili policajtov, aby pustili futbalistov až k fontáne. Raúl sa v minulosti pri oslavách trofejí preslávil tým, že sochu fontány ozdoboval vlajkou alebo šálom "kráľovského" klubu.

"Tento tím je galaktický, je z iného sveta. Čo viac si ešte môžeme želať," povedal 58-ročný vodič kamiónu Jorge Prieto, ktorý oslavuje víťazstvá "bieleho baletu" na námestí Cibeles už od šesťdesiatych rokov.

Svoju kariéru priaznivca "pusiniek" a francúzskeho špílmachra Zinedina Zidana zrejme pri tohtoročných oslavách odštartoval i štvorročný Francisco Moreno, ktorý prišiel na oslavy s otcom z juhošpanielskeho Cadizu: "Chcem vidieť Zidana. Je to kráľ."

Okrem fanúšikov sršal spokojnosťou pri oslavách i najlepší strelec MS 2002 a dvojnásobný majster sveta Brazíčan Ronaldo, ktorý získal svoj premiérový ligový titul v kariére. "Som veľmi šťastný, že som získal svoj prvý titul v kariére. Je to pre mňa veľmi emocionálny moment," povedal Ronaldo, ktorý v rozhodujúcom zápase sezóny strelil dva góly do siete Bilbaa.

Obranca Michel Salgado prejavil veľkú sebadôveru i napriek tomu, že Real bol ešte dve kolá pred koncom Primery división na druhom mieste za San Sebastianom: "Neviem kde sú hranice tohto tímu. Nikdy sme sa vážne neobávali o víťazstvo v lige."

Španielku Isabelu Bermudezovú neodradil od oslavy titulu ani fakt, že je v piatom mesiaci tehotenstva. Tridsaťdeväťročná budúca mamička preukázala i to, že sleduje aktuálne dianie v klube: "Teraz keď Perez získal Beckhama už neexistuje nič, čo zastaví tento tím."

Súvisiace články