Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tirolský rocker zničil favoritov

Rastislav Hríbik|Publikované 6. feb 2007 o 23:00

Čerstvý majster sveta zo super–G už tohtoročné lyžiarske plány prekročil. Rád by si splnil i ten druhý – nahrať rockový album vlastných piesní.

Taliani už majú i majstra sveta v superobrovskom slalome. Senzačným víťazom tri dni odkladanej úvodnej disciplíny majstrovstiev sveta vo švédskom Aare sa stal 26-ročný juhotirolský policajt Patrick Staudacher. So štartovým číslom 12 vydržal na čele napriek tomu, že na MS debutuje a vo Svetovom pohári ešte nikdy nestál na stupňoch víťazov.

„Sadli mi podmienky. Dokázal som útočiť, ísť agresívne a na hranici rizika. Vždy som vedel, že keď toto všetko raz poskladám dokopy, môže z toho byť dobrý výsledok. Sníval som však o prvej šestke, nie o víťazstve. Poraziť všetkých favoritov je neopísateľný pocit,“ tvrdil v cieli čerstvý majster sveta.

Druhého Fritza Strobla zdolal o 32 stotín sekundy. Rakúšania len ťažko niesli rozhodnutie Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) otočiť na štarte poradie zo Svetového pohára. Tridsiaty muž SP štartoval ako prvý, líder šiel v poradí tridsiaty. Na rozbitej trati.

„Vysoké štartové číslo bolo jasnou nevýhodou. Nie je to fér. Sme len bábky v rukách FIS,“ myslí si strieborný Strobl, ktorý sa na trať spustil s číslom 20. „Vyhrať sa dalo aj s vyšším štartovým číslom, ale chcelo to veľa riskovať, a to som ani ja nedokázal,“ povedal pre Reuters Američan Bode Miller. S číslom 29 skončil až na 24. mieste.

„Jasné, bola to výhoda,“ ne­bránil sa Staudacher. Lyžuje odmalička, rodičia prevádzkujú vysokohorskú chatu v stredisku Pflersch v nadmorskej výške 1530 metrov. Spolu s bratom Arminom, ktorý sa v zime stará aj o neďalekú sánkarskú dráhu.

Bližšie na svah to už Patrick mať ani nemôže. Ak práve nelyžuje, hrá na basu v rockovej kapele Rockemon, ktorú sám založil. Skupina sa špecializuje sa na coververzie Red Hot Chilli Peppers či Foo Fighters, no rada by do konca roka vydala album vlastných piesní. Po včerajšku má reklamu zaručenú dopredu.

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.