Momentka zo zápasu Banská Bystrica - Košice (zľava: Martin Kriška, Patrik Frič, Adam Žiak, Matúš Havrila). (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|24. jan 2021 o 18:30

Pozrite si výsledky Tipos extraligy.

BRATISLAVA. Hokejisti Zvolena prvýkrát v tejto sezóne Tipos extraligy zdolali Slovan Bratislava. V nedeľnom zápase 34. kola zvíťazili v hlavnom meste 3:2 po nájazdoch.

V ligovej tabuľke však klesli na druhé miesto vinou horšieho skóre ako Poprad.

Popradčania bodovali naplno, keď doma uspeli s Miškovcom 5:3. Hostia prehrali po štvrtý raz za sebou a klesli na 11. miesto za Banskú Bystricu, ktorá vyhrala po tretí raz v sérii. Bystričania zdolali Košice 4:1.

Štvorzápasovú sériu bez víťazstva ukončili Nitrania, ktorí deklasovali domáci Liptovský Mikuláš 7:0.

Ešte horšie dopadli Nové Zámky, na svojom ľade podľahli Trenčínu 0:8. Ústrednou postavou duelu bol Martin Chromiak, ktorý k hetriku pridal aj asistenciu.

Tipos extraliga - sumár - 24. január

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 Detva 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 3. Erkinjuntti (McCormack, Kolusz), 33. Galamboš (Mašlonka, Kolusz), 56. Hickmott (Lalancette, McCormack), 60. Lalancette (tr. strieľ.)

Rozhodovali: Žák, T. Orolin - Tvrdoň, Šoltés, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Michalovce: Tomek - Mihálik, Mudrák, Kolusz, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia - Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen - Šoltés, Suja, Takáč - Bartánus, Hickmott, Regenda - Mašlonka, Galamboš, Chalupa - Török

Detva: Lietava - Lalík, Rymsha, D. Jendroľ, Gachulinec, Korím, F. Fekiač, Matej Bača, Turan - Cox, Čacho, Charbonneau - Sýkora, Valent, Downing - M. Ľupták, V. Fekiač, Ščurko - Žilka, T. Klíma, Askarov

Hlasy po zápase

Ivan Droppa, asistent trénera HK Dukla Ingema Michalovce: "Nebol to náš najlepší výkon, ale sme radi, že sme našli cestu k víťazstvu. Veľkú zásluhu má na tom brankár Tomáš Tomek. Teraz máme pár dní voľno a verím, že sa správne naladíme na zostávajúce štyri zápasy dlhodobej časti."

Ernest Bokroš, tréner HC 07 Detva: "Nepodali sme zlý výkon, ale máme veľký problém byť efektívni v zápase. A to nielen počas hry päť na päť, ale aj v presilovkách. Za uplynulých šesť zápasov máme priemer jeden strelený gól v zápase a to znehodnocuje našu prácu. Preto nevyhrávame ani nebodujeme."

HC Micron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 0:8 (0:3, 0:2, 0:3)

Góly: 7. Okuliar (Kettunen, Rehuš), 14. Paukovček (Okuliar, Ackered), 16. Chromiak (J. Švec, Rajnoha), 21. M. Valach (Hecl, Bezúch), 26. Chromiak (Ilenčík, J. Švec), 46. Chromiak (Rehuš, Reddick), 54. J. Švec (Sojčík, Chromiak), 57. Reddick (Lemcke, Berisha)

Rozhodovali: D. Konc st., Hronský - D. Konc ml., J. Konc ml., vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Kiviaho 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Lackovič (16. Kiviaho) - Clarke, Västilä, King, P. Mikuš, Holenda, Šeliga, Ordzovenský - Števuliak, Doggett, Bajtek - Majdan, Seppänen, Jurík - Okoličány, Holovič, Ondrušek - Zahradník, Rehák, Andrisík - Embrich

Trenčín: Karjalainen - Lemcke, Akcered, E.Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Urban, J. Haščák - Bezúch, Paukovček, Hecl - Kettunen, Rehuš, Okuliar - Berisha, Reddick, M. Valach - Chromiak, J. Švec, Sojčík

HC Slovan Bratislava - HkM Zvolen 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:2)

Góly: 16. Šišovský (Urbánek), 38. Šišovský (Urbánek) - 17. Nuutinen (Puliš), 42. Kelemen (R. Bondra, Betker), rozh. nájazd: Nuutinen.

Rozhodovali: Stano, Snášel - Jedlička, Gegáň, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Slovan: Parks - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Maier, Brodzinski, Ožvald, Beňo - O'Donnell, Kytnár, Šišovský - Ranford, Urbánek, Uram - Kundrik, Bortňák, Matoušek - Jasenec, Jendek, Lepskij

Zvolen: Rahm - Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško - Kelemen, Jedlička, Halama - Zuzin, J. Mikúš, McPherson - Puliš, Viedenský, Nuutinen - Kolenič, Tibenský, Stupka

HC'05 Banská Bystrica - HC Košice 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 20. Lamper (Žiak, Kriška), 24. D'Aoust (Mlynarovič, Vašaš), 31. Bdžoch (Mlynarovič, D'Aoust), 39. Lamper (Kriška) - 12. Eliáš (D. Růžička, Poirier).

Rozhodovali: Baluška, M. Novák - Synek, Durmis, vylúčení na dve min.: 3:6, vyššie tresty: Klhůfek (Košice) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Banská Bystrica: Belányi - Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz - Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ - D'Aoust, Mlynarovič, Vašaš - Lamper, Dvorský, Kriška - Vyhonský, Tamáši, Kabáč

Košice: Sedláček (41. Riečický) - Pavlin, Baránek, Michalčin, D. Růžička, T. Slovák, Deyl, Novota - Jenyš, B. Mráz, Klhůfek - Poirier, Réway, Lapšanský - Belluš, Havrila, Frič - J. Milý, Eliaš, Jokeľ - Vrábeľ (od 32. min)

Jan Šťastný, tréner Košíc: "Dobre sme vstúpili do zápasu. Podarilo sa nám streliť gól, ale ten po preskúmaní videa najprv platil, potom neplatil. Znova sme však dali gól z presilovej hry, čo sme aj chceli. Rovnako tak viac korčuľovať a diktovať tempo hry. Častými prerušeniami sa nám to nedarilo, predčasne sme išli do šatní a v nej sme potom akoby už zostali. Domáci po tej predčasnej prestávke vyrovnali, dostali krídla a od toho času oni diktovali tempo hry a my sme ťahali za kratší koniec. Chceli sme sa dostať do zápasu ešte v tretej tretine, ale častými vylúčeniami sa nám nedarilo dostať sa do kontaktu. Domáci nás obrovskou bojovnosťou a chuťou do hokeja prevýšili."

Patrik Lamper, dvojgólový strelec Banskej Bystrice: "Nezačali sme dobre, nehrali sme to, čo sme mali, ale po prvej prestávke sme si niečo povedali v šatni, zlepšili sme hru a zaslúžene napokon vyhrali. Moje dva góly ma tešia, ale dôležité sú tri body, pretože pre nás je už teraz každý zápas play-offový."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 0:7 (0:2, 0:4, 0:1)

Góly: 7. Vitáloš (Finlay), 16. Tvrdoň (Finlay, Marek Slovák), 21. Tvrdoň, 25. Finlay, 28. A. Kollár (Š. Nemec, Švarný), 30. Múčka (Š. Nemec), 54. Dauda (Žitný, A. Kollár)

Rozhodovali: Výleta, Tvrdoň - Orolin, Ordzovenský, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0

Liptovský Mikuláš: Kozel (25. Bátory, 32. Kozel) - Nemec, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Pavúk, Droppa - Rud. Huna, Lištiak, Štrauch - Michalík, Oško, Hamráček - Portokalis, McShane, Tullio - Toma, Uhrík, Haluška

Nitra: Cowley - Vitáloš, Mezei, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Ege, Hřebíček - Finlay, Marek Slovák, Tvrdoň - Hrnka, Dauda, A. Kollár - Fominych, Foget, Žitný - Múčka, J. Šiška, Minárik - Šramaty

HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

Góly: 7. Matej Paločko (Drgoň, Matúš Paločko), 23. Matúš Paločko (Hajnik, Hudec), 32. Vandas (Bjalončík, Handlovský), 39. Livingston (Mešár, Bjalončík), 49. Skokan (Svitana) - 3. Wehrs (Osterberg), 6. Flick (Anderson, Turbucz), 48. Wehrs (Turbucz)

Rozhodovali: Korba, Lokšík - Stanzel, Frimmel, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Poprad: Hamerlík - Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec - Svitana, Skokan, Haščák - Mešár, Bjalončík, Livingston - Vandas, Zagrapan, Handlovský - Hajnik, Matej Paločko, Matúš Paločko - Jevoš

Miškovec: Adorján - Wehrs, Bukor, Láda, D. Kiss, Vojtkó, Szirányi - Rokaly, Vas, Osterberg - Csányi, Galanisz, Magosi - Turbucz, Flick, Anderson - Miskolczi, Páterka, Révész

Ján Šimko, asistent trénera HK Poprad: "Prvá tretina bola z našej strany kostrbatá. Súperovi sme doslova umožnili dvojgólový náskok. Po prvej tretine sme správne zareagovali na hru súpera. Výsledok sa nám v rýchlom slede podarilo aj otočiť. V tretej tretine sme síce na chvíľu zaváhali, ale opäť sme správne zareagovali a dali piaty gól. Chceli sme získať tri body a s týmto môžeme prejaviť spokojnosť."

Dave Allison, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: "Myslím, že domáci v prvej tretine zaspali a dokázali sme im dať dva góly. Aj keď potom znížili na rozdiel gólu, z nášho pohľadu to bolo stále prijateľné. Na konci prvej tretine sme hrali presilovku a to bolo asi naposledy, kedy sme mali puk pod našou kontrolou. Po zbytok zápasu sme na súpera vyslali iba zopár striel. Na obrat sme preto nemohli pomýšľať ani náhodou."