Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

TIME-OUT

Sportnet|Publikované 19. dec 2004 o 23:00

Začneme hádankou: Viete, čo majú spoločné Ukrajina a slovenská extraliga volejbalistov? Nuž, dominuje oranžová... Na východ od nás sa do nej zaodeli

priaznivci prezidentského kandidáta Juščenka, pod vysokými sieťami zasa v tejto farbe hrávajú prešovskí vysokoškoláci.

VK PU Prešov vyhral základnú časť extraligy s nevídanou dominanciou, za celý jej priebeh prehral jediný raz, doma so Zvolenom. Momentálne ťahá sériu dvanástich víťazstiev po sebe a to nemá v histórii klubu obdobu. Museli by sme sa dlho hrabať v análoch extraligy, aby sme našli podobnú bilanciu aj u súperov. Partia trénera Jaroslava Vlka sa dala dohromady a momentálne je jej úplne jedno, či hrá doma, alebo vonku - valcuje zaradom. Je to dobrý vklad pred nadstavbovu časťou, ktorá už bude rozhodovať o miestenky pre play-off.

A ešte jedna maličkosť o fair-play: Prešovčania boli takí grandi, že v piatok nerobili žiadne problémy volejbalistom Nového Mesta, ktorí meškali na zápas 80 minút. Pri troche ´zlej vôle´ mohli hádam z tejto nepríjemnosti vytĺcť aj víťazstvo bez boja, férovo sa však dohodli a už beztak z párhodinového stánia v kolóne pod Strečnom dosť otráveným Novomešťanom nezhoršili náladu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.