Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Timber Wolves senzačne zdolal Luník

Sportnet|Publikované 20. okt 2005 o 00:00

Poprad - V nedeľu sa tromi stretnutiami skončila prvá tretina základnej časti desiateho ročníka popradskej hokejbalovej ligy. V úvodnom zápase

siedmeho kola nastúpili proti sebe mužstvá Plastingu a Fanty. Úvodnú tretinu vyhrali Plastingovci iba tesne 1:0. V prostrednej časti hry pridali ešte štyri góly a zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. V poslednom dejstve sa Fanta takmer gólovo dotiahla na svojho súpera, ale skúsení hráči Plastingu svoj dvojgólový náskok napokon ubránili. Aj druhý duel medzi Tatrami a Hooligans bol od začiatku veľmi vyrovnaný. Napokon sa z vydretého víťazstva tešili hráči Hooligans, ktorí o svojom dvojbodovom úspechu rozhodli až v záverečnej tretine. V poslednom súboji sa zrodilo obrovské prekvapenie na úkor favorizovaného Luníka, ktorý podľahol Timber Wolves. Úvodná tretina sa skončila bez gólov, aj keď si hráči obidvoch mužstiev vytvorili viacero šancí, ale ani jedna z nich neskončila v bránke. Druhú tretinu lepšie zvládli hráči Timber Wolves, keď si vytvorili trojgólový náskok, Luníku sa však do konca tretiny podarilo znížiť na rozdiel gólu. V tretej tretine Lunikári vyrovnali, ale následne hráči Timber využili výhodu trestného strieľania. V záverečnej tretine stavili hráči Luníka všetko na útok, ale Timber Wolves umnou hrou a gólom do prázdnej bránky minútu a pol pred koncom rozhodol o svojom prekvapujúcom víťazstve.

Výsledky - 7. kolo: HBC Plasting - Fanta 7:5 (1:0, 4:1, 2:4), HBC Tatry - HKB Team South Hooligans 6:10 (2:3, 1:2, 3:5), Timber Wolves - HC Luník 5:3 (0:0, 3:2, 2:1), HBC Leopoldov mal voľno.