Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tigrom vyšlo perfektne sústredenie, trénera len mrzia zranenie Obšitníka a horúčka J. Soviča

Sportnet|Publikované 6. sep 2002 o 22:00

Košice - Prvoligoví futbalisti 1. FC Košice využili reprezentačnú prestávku na päťdňové sústredenie v hoteli Kontakt v Starej Lesnej. Včera sa

vrátili späť do Košíc a tak sme s trénerom mužstva Andrejom Daňkom mohli podebatovať o uplynulých dňoch, ktoré si nevedel vynachváliť.

"Sme veľmi spokojní, lebo Tatry sú Tatry a mali sme vytvorené i výborné podmienky od jedného zo sponzorov. K dispozícii sme mali nielen výborné ihriská, ale perfektne mohli chlapci i regenerovať. Myslím si, že sme spojili príjemné s užitočným. Škoda, že sa nám zranil Maťo Obšitník, ktorý má trochu natiahnutý úpon a Jaro Sovič má vysoké horúčky. Toto nás trochu zaskočilo."

Ďalší maródi sú už fit Školník, Ďorď?

"Áno, Školník je už v poriadku. Práve kvôli maródom sme si kvalitne zatrénovali, takže toto považujem za obrovské plus."

Batérie ste teda dostatočne nabili pre ďalšiu časť jesennej časti súťaže, či ste ich azda i prebili?

"Určite sme ich neprebili. V tréningovom procese boli určité výpadky, naposledy boli chlapci i zranení a mali nejaké šrámy, takže si myslím, že nám toto sústredenie padlo veľmi vhod. Sme spokojní, až na tých dvoch maródov."

Čo všetko ste stihli počas dňa?

"Trénovali sme dvojfázovo. Počas prvých troch dňoch sme pracovali v posilňovni a v teréne a ďalšie dva dni sme boli už len na ihrisku. Medzitým sme mali večer kondičné plávanie a chodili sme i do vitálneho sveta, ktorý je veľmi dobrý predovšetkým na psychiku. Malo to vysokú úroveň."

Aký mali vaši zverenci apetít?

"Strava bola pod kontrolou lekára, takže hráči len ťažko mohli pribrať. Strava bola úmerne kalorická k tréningovej záťaži."

Skúste prezradiť kto patril medzi najlepších plavcov?

"Myslím, že Semanco veľmi dobre plával, rovnako tak aj mladíci Ľubo Gajdoš, Marek Sapara, Marián Juhás sa riadne vybláznili vo vode."

Naopak, kto trochu viac zaostával za Moravcovej štýlom?

"Myslím si, že všetci sú kvalitní plavci. Azda až na Jara Soviča, ten nie je nejaký veľký plavec, ten sa skôr, povedal by som, len brodil vo vode."

Boli ste spokojní s prístupom hráčov k povinnostiam?

"Áno. Práve toto sme si kvitovali. Hráči mali veľmi dobrý prístup a my si to vysoko vážime. V tom vidíme i zmysel našej roboty - čo sa povie, chlapci splnia. Pracovná atmosféra a pohoda sú pre nás prioritné. Vieme to zatiaľ udržať a len takto môžeme ďalej napredovať."

Rozoberali ste i posledný zápas s Púchovom, najmä jeho koncovku?

"Rozoberali sme ho. Niektoré veci sme chlapcom dosť tvrdo povedali a vyčítali. Jednoducho, musia sa takých veci vystríhať. V závere, aj naposledy s Púchovom pri štandardnej situácii, musí byť viac kriku, bojovnosti a nebojácnosti v osobných súbojoch. Nebolo to po prvý raz a nie to dobré."

Počas piatich dní ste len trénovali, alebo ste stihli i ponaháňať kamzíky?

"Nie, to nie. V pondelok, keď sme prišli, tak sme si s chlapcami trochu posedeli. Vzhľadom na to, že počas dvaapolmesiaca sme len makali a striedali ihriská s terénmi, nebolo času na spoločné posedenie. Teraz využili, posedeli sme si v kolibe asi dve hodiny, dominovala bryndza, nechýbalo ani nejaké vínko, či pivko. Zhodnotili sme doterajšie účinkovanie a chlapcov sme upozorňovali, že musíme zostať pri zemi. Až teraz sa uvidí, aká je sila v kolektíve. Druhá štvrtina bude veľmi ťažká a náročná, viac zápasov zohráme vonku, než doma."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.