Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tigri zamávali Slovenskému poháru na rozlúčku

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Slovenský pohár 2002/2003 vo futbale Matador Púchov - 1. FC Košice 3:0 (3:0) O výsledku i postupujúcom rozhodla úvodná polhodina, ktorá domácim

Slovenský pohár 2002/2003 vo futbale

Matador Púchov - 1. FC Košice 3:0 (3:0)

O výsledku i postupujúcom rozhodla úvodná polhodina, ktorá domácim na rozbahnenom teréne mimoriadne vyšla. Už v 6. minúte otvoril skóre hlavičkou Perniš. V rozpätí štyroch minút Matador dvakrát vyšachoval košickú obranu a najprv Peter Vavrík a po ňom Breška postavili Rodáka do úlohy štatistu. V sychravom počasí mali domáci aj po zmene strán niekoľko príležitostí na skórovanie, no Breška s Pernišom už ďalšie góly nepridali.

Góly: 6. Perniš, 20. Peter Vavrík, 24. Breška, ŽK: Belák, Breška - Lazúr, J. Sovič, rozhodovali: Kačenga - Mušák, Klačko, 1226 divákov.

Tatran Prešov - Laugaricio Trenčín 2:1 (1:0)

Prešov - V pondelok ešte tatranci menili trénerov, keď na nátlak hráčov odstúpil S. Baran a vedením pohárového duelu s Trenčínom bol poverený dovtedajší tréner mladších dorastencov Ján Molka. Pod jeho taktovkou sa Prešovčania vypli k maximálne bojovnému výkonu. V 42. min. Jakubka stiahol za dres v pokutovom území P. Németh a nariadenú jedenástku Zajcev premenil. Po zmene strán prišli aj šance hostí, no prvý raz medzi žrde trafil až po predchádzajúcej skrumáži P. Németh. Tréner J. Molka mal minútu pred koncom šťastnú ruku, keď namiesto Jakubka poslal na trávnika Viazanka. Tento hráč v posledných sekundách zápasu presný center Janteka usmernil za Kopčanov chrbát a prekvapenie bolo na svete.

Góly: 44. Zajcev (11 m), 89. Viazanko - 64. P. Németh. Pred 572 divákmi rozhodoval Tomčík. ŽK: Jakubko, T. Pončák, Hricko, Zajcev - Šmelko, P. Németh, Kopačka.

Ján LEŠKO

FC Nitra - FK Stará Ľubovňa 6:0 (4:0)

Góly: 10. a 42. Jelšic, 14. a 51. Kovan, 20. Bakoš, 56. Kušpál, ŽK: 30. Szorád, 34. Ferenczy (obaja Nitra), rozhodovali: Pavlík - Csabay, Somoláni, 311 divákov.

Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich. Nitrania si od úvodu vytvorili drvivý tlak a už po 20 minútach viedli 3:0. V ďalšom priebehu pridal druholigista ešte tri góly, hráči Starej Ľubovne domácu bránku takmer neohrozili.

ŠK Petrochema Dubová - FC Rimavská Sobota 2:0 (1:0), góly: 3. Penov, 88. Kamenský, ČK: 87. Friga (R. Sobota). MŠK Topvar-horná Nitra Topoľčany (II. liga) - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1), góly: 90.+ Papranec - 18. Sedlák, 59. Vittek. KOBA Senec - Spartak Trnava 2:1 (2:1), góly: 4. Piatka, 41. Juska - 38. Filip. ZTS Dubnica - MŠK Žilina 0:0, na pok. kopy 3:4.

do čísla / tigri

Text: Púchovčan Peter Vavrík (uprostred) uniká Košíčanom Miroslavovi Sovičovi (vľavo) a Rastislavovi Ďorďovi (vpravo)